به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، مهدی محمدی فاضل در حاشیه نشست مشترک با معاون فناوری سپاه عاشورا و اکیپ تخصصی این  معاونت و با حضور فرمانده محترم سپاه عاشورای شهرستان اهر، اظهار داشت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه اشتغال و کارآفرینی این مجتمع با بهره‌گیری از پرسنل جوان متخصص و فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های معتبر کشور و باهمت جهادی توانسته است گام‌های علمی وعملی در بخش تولید همچنین اشتغال جوانان منطقه بردارد به‌طوریکه بیش از ۹۸ درصد پرسنل این مجموعه را جوانان بومی شهرستان و روستاهای همجوار تشکیل می‌دهند.

وی افزود: هم اکنون علاوه بر اهتمام جدی بر توسعه اکتشافات معدن، کارخانه کنسانتره مس نیز  با ظرفیت ۳۰ هزار تن به‌صورت شبانه‌روزی در حالت فعالیت می‌باشد.

این مقام مسوول گفت: برای افزایش تولید و اشتغال جمع کثیری از متقاضیان کار در منطقه، عملیات مطالعاتی فاز توسعه کارخانه به اتمام رسیده و در مرحله اخذ مجوز از دستگاه‌های مرتبط می‌باشد که در صورت آغاز فعالیت آن و نصب تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته مرتبط، ظرفیت کارخانه از ۳۰هزار تن به ۳۰۰ هزار تن افزایش و زمینه برای اشتغال بیش از ۲ هزار نفر به صورت مستقیم را فراهم خواهد کرد.

وی به نحوه جذب نیرو در این مجتمع معدنی نیز گریزی زد و تصریح کرد: برای رعایت عدالت و پرهیز از هرگونه حواشی در جذب نیرو، کمیته جذب نیروی جدید با رویکرد برگزاری آزمون و یا مصاحبه تخصصی مستند به جلسه مشترک اعضای هیات مدیره شرکت با اعضای محترم شورای تامین شهرستان تشکیل شده که مقرر گردیده مراحل جذب با حضور نمایندگان منتخب فرمانداری، نماینده اداره کار و تعاون شهرستان، شرکت و سایر ارگان‌های متولی و با رعایت آئین‌نامه استخدامی شرکت انجام می‌پذیرد.

وی همچنین  از خرید بیش از ۵۰ دستگاه ماشین‌آلات معدنی علاوه بر ماشین‌آلات موجود فعلی برای گسترش و توسعه فعالیت‌های معدنی خبر داد و اضافه کرد: با تحویل این ماشین‌آلات سنگین معدنی زمینه برای اشتغال بیش از دویست و پنجاه نفر جدید نیز فراهم خواهد گردید.

فاضل همچنین از جلسه  با اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خبر داد و یادآور شد: در صورت مشارکت در زیرسازی و آماده‌سازی جاده روستایی از انجرد تا خود شهر اهر این مسیر با مشارکت و کمک مالی معادن متولی و این مجتمع به صورت دوبانده ایجاد خواهد شد که به نوبه خود موجبات شکوفایی و رونق روستاهای منطقه و  گامی مهم در توسعه جاده‌های ارتباطی روستائیان این منطقه خواهد بود.

این مسوول ارشد مجتمع مس انجرد، گفت: تاکنون بیش از ۱۰ هزار اصله نهال به صورت خود جوش و برای توسعه فضای سبز در محوطه کارخانه کاشته شده و هم اکنون مراحل نگهداری و آبیاری درختان مذکور توسط خود شرکت انجام می‌پذیرد.

فاضل همچنین به  احداث پایگاه امداد جاده‌ای در شله بران، با اعتبار این مجتمع همچنین اجرای چندین پروژه اعم از اصلاح و بهسازی جاده  مواصلاتی انجرد به اهر و مشارکت در اصلاح و اجرای  چندین پروژه در روستای همجوار و مشارکت در برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های منطقه‌ای،کمک به افراد نیازمند را از دیگر کارهای انجام یافته در راستای ایفای مسوولیت‌ها و کمک‌های اجتماعی برشمرد.

این مقام مسوول همچنین به ساخت هتل توسط این مجتمع اشاره کرد و افزود: خوشبختانه عملیات مطالعاتی ساخت هتل به اتمام رسیده و مجوزهای لازم  از دستگاههای ذی‌ربط اخذ شده و به‌زودی عملیات اجرایی این هتل که یکی از انتظارات به‌حق مردم شریف شهرستان و گامی بزرگ در شکوفای و رونق صنعت توریسم و نهایتا اقتصاد آن می‌باشد. آغاز می‌شود.

مدیرعامل مس انجرد همچنین از خرید یک دستگاه خودرو آتش‌نشانی بسیار پیشرفته با امکانات ویژه و نیز یک دستگاه آمبولانس مجهز خبر داد و افزود: خودرو ویژه آتش‌نشانی معین برای شهرستان و منطقه می‌باشد که در صورت ضرورت و بروز حریق‌های بزرگ و بلند مرتبه در خدمت شهرستان و اهالی روستاهای همجوار خواهد بود.

فاضل خاطرنشان کرد: برای توجه به امور معیشتی و رفاهی کارکنان شرکت مذاکرات برای ساخت مسکن برای کارکنان در اهر انجام یافته که با اتمام پروسه اداری اقدامات عملی در این خصوص انجام می‌شود و اهدای بسته های معیشتی به‌صورت ماهانه و توسعه فعالیت‌های ورزشی نیز جز اقدامات انجام یافته فعلی در جهت آن می‌باشد و نیز با تاکید به پایان مراحل تهیه طرح طبقه‌بندی مشاغل از اجرایی شدن آن تا اواسط آبان ماه سال‌جاری خبر داد.

وی، مجتمع مس انجرد را متعلق به این منطقه و شهرستان برشمرد و متذکر شد: این مجتمع با استعانت از خداوند متعال و همت والای مقامات و مسوولان استانی و شهرستانی به عنوان یک خادم در حد وسع و توان  در کنار مردم و مسوولان آماده هرگونه همکاری در حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و…. خواهد بود.