به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، مهدی علیزاده نیز در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: وضعیت کوچه ها و خیابان روستای ورگهان در گذشته حتی در حد مطلوب نیز نبود، اما در دولت تدبیر و امید نه تنها اعتبارات روستای ورگهان کم نشده بلکه با افزایش اعتبارات نیز پروژه های متعددی اجرا کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه قبل از اینکه دولت یازدهم بر سر بیاید کوچه ها و خیابان روستای ورگهان از نظر نبود آسفالت در وضعیت بدی قرار داشت، افزود: نزدیک به ۲ هزار و ۸۵۰ مترمربع در روستای ورگهان آسفالت ریزی و لکه گیری شده و همچنین ساختمان دهیاری این روستا که بدون دیوار بود با همکاری شورا دیوارکشی کرده ایم.

دهیار روستای ورگهان ادامه داد: در راستای رفع نقاط حادثه خیز میدانی در وردی روستای ورگهان احداث شده است و همچنین ماندن آب های سطحی در روستا که باعث نارضایتی اهالی می شد ساماندهی کرده ایم و به منظور زیباسازی ورودی روستا میل پرچم و برای جمع آوری زباله ها سطل های زباله خریداری کرده و در اختیار اهالی روستا قرار داده ایم.

علیزاده با تاکید بر اینکه تنها روستایی هستیم که سر وقت عوارض را پرداخت می کنیم، گفت: به دلیل ایراداتی که از سوی بهداشت محیط در خصوص ساماندهی جوی های آب گرفته می شد جوی های آب را ساماندهی و احداث کردیم و سعی داریم تا پایان شهریورماه تمامی پروژه های در حال اجرا را به اتمام رسانده و عملیات آسفالت ریزی کلیه کوچه ها و خیابان های روستای ورگهان را آغاز کنیم.

وی با اشاره به اینکه روستای ورگهان مشکلات متعددی دارد و عمده مشکل روستائیان تامین آب شرب است، گفت: آب به اصطالح لوله کشی ورگهان تنها برای ظرف شستن استفاده می شود و نمی توان از آن آب برای شرب استفاده کرد و متاسفانه مردم این روستا برای تامین آب شرب به ناچار مجبور هستند تا آب شرب خود را از قنات و چشمه ها تامین کنند امیدوارم دولت در این زمینه توجه ویژه ای داشته باشد.

دهیار روستای ورگهان در ادامه بابیان اینکه عدم فروش میوه های تولید شده توسط باغداران ورگهانی زمینه سوءاستفاده دلالان را فراهم می کند، تاکید کرد: عدم بازاریابی و فروش میوه به قیمت روز و سوءاستفاده دلالان باغداران روستای ورگهان را تحت فشار قرار داده، امیدوارم سازمان جهاد کشاورزی استان با خرید تضمینی میوه تولیدی روستای ورگهان از باغداران حمایت کند.

علیزاده با قدردانی از تلاش های اعضای شورای اسلامی ورگهان، بخشدار و فرماندار، خاطرنشان کرد: ورگهان با وجود ظرفیت ها و پتانسیل ها در زمینه تولید میوه و گردشگری هنوز عقب ماندگی هایی دارد و بایستی خانه تکانی و اقدامات اساسی در روستای ورگهان صورت گیرد.

وی با ذکر اینکه در دولت تدبیر و امید در روستاها شاهد ارائه خدمات مطلوبی بوده ایم، بیان کرد: با وجود تنگناهای مالی دولت ولی اعتبارات روستاهای شهرستان اهر علی الخصوص روستای ورگهان افزایش چشمگیری داشته است در حالی که تاکنون عملکرد دولت در روستاها مناسب بوده و امیدواری مرد آینده نیز بهتر از زمان کنونی باشد.

دهیار روستای ورگهان در پایان خاطرنشان کرد: اعضای شورای اسلامی روستای ورگهان، بخشدار بخش مرکزی اهر و فرماندار به روستای ورگهان توجه ویژه ای داشتند که از همینجا کمال تشکر و قدردانی را دارم.