به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، با توجه به اعلام وزارت راه و شهرسازی بر فعال شدن سامانه نهضت ملی مسکن برای ثبت نام مردان مجرد بالای ۲۳ سال از ۲۰ دی ماه، روز گذشته همزمان با آغاز ثبت نام گزینه مردان مجرد بالای ۲۳ سال در فرم ثبت موجود نبود که با پیگیری صورت گرفته امروز این گزینه در فرم ثبت نام درج و فعال شده است.

در حال حاضر متقاضیان برای ثبت نام سابقه مالکیت مسکن و یا زمین با کاربری مسکونی براساس ضوابط ابلاغی وزارت راه و شهرسازی نداشته باشد.  از امکانات و تسهیلات دولتی یا امکانات نهاد‌های عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی (دارا بودن فرم “ج” سبز) از تاریخ اول فروردین ۱۳۵۷  استفاده نکرده باشند.

همچنین یکی از نکاتی که باید متقاضیان در هنگام ثبت نام توجه کنند آن است که همسر متقاضی در هنگام تحویل واحد (فاقد مالکیت خصوصی و دارای فرم “ج” سبز) باشد.

در صورتی که فرد پس از تحویل واحد مسکونی از همسر خود جدا شود (طلاق بگیرد) فرم “ج” هر دو زوج تا پنج سال پس از وقوع طلاق قرمز باقی خواهد ماند و در این مقطع زمانی (پنج سال پس از وقوع طلاق) امکان استفاده از تسهیلات دولتی مسکن را نخواهد داشت وفرم “ج” زوج یا زوجه‌ای که مالک واحد مسکونی موضوع این دستورالعمل است، قرمز باقی می‌ماند

تعهدنامه محضری مبنی بر تحویل عقدنامه ازدواج رسمی قبل از انعقاد قرارداد واگذاری واحد مسکونی باید توسط متقاضیان ارائه شود.

️وزارت راه و شهرسازی از روز گذشته ثبت‌نام از متقاضیان مسکن در شهر‌های ۱۶ استان کشور که پیش از این در سامانه ثمن بارگذاری نشده بود، امکان‌پذیر کرده و متقاضیانی که تا پیش از این نام شهر آن‌ها در سامانه نبود از هم‌اکنون با مراجعه به سایت ثمن  می‌توانند فرآیند نام‌نویسی خود در طرح ساخت ۴ میلیون مسکن پیگری کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان