به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، مرکز درمان بستر خداآفرین در حال حاضر مجهز به بخش های سرپایی ، تحت نظر اطفال، رادیولوژی، زایمان ترکیبی، اتاق احیا، بخش تزریقات، آزمایشگاه، بخش دندانپزشکی، پزشکی عمومی و داروخانه شبانه روزی است.

ساختمان این مرکز در زمینی به مساحت یکهزار مترمربع ساخته شده است.

نماینده‌ شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح این مرکز با انتقاد از ضعف زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی شهرستان‌های خداآفرین و هوراند گفت: شبکه‌ بهداشت و درمان این شهرستان‌ها در بخش تشخیصی و درمانی، با گذشت چند سال از ارتقاءشان به شهرستان، کمبودهای بسیاری دارد و اهالی هم‌چنان برای دریافت خدمات تشخیصی و درمانی ناچار از مراجعه به شهرهای هم‌جوار هستند.

حسین حاتمی افزود: هر چند بهره‌برداری از مرکز درمان بستر از ضرورت‌های حوزه‌ درمان خداآفرین بود اما کافی نیست چرا که باید در این مرکز سایر تجهیزات تشخیصی مانند رادیولوژی، سونوگرافی و نیز پزشک متخصص در دسترس مردم قرار گیرد.

 وی با اشاره به اتمام عملیات ساخت مرکز جامع سلامت روستای محمودآباد و فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ کلاله از رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خواست؛ هر چه سریع‌تر در مورد تجهیز و راه‌اندازی این مراکز اقدام کند تا شاید شاخص کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی شهرستان خداآفرین کمی بهبود یابد.

شهرستان خداآفرین با جمعیت ۳۵هزار نفری در ۲۲۰کیلومتری تبریز قرار دارد.

منبع: ایرنا