به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، ابوالفضل غنی‌زاده روز دوشنبه در جمع دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای زندآباد، جوبند و انجرد با بیان اینکه معدن انجرد یکی از معادن بزرگ منطقه ارسباران است که دارای ظرفیت های بالقوه در حوزه های مختلف سرمایه گذاری است، گفت: حقوق روستائیان پیرامون این معدن می بایست رعایت شود و این به منزله این نیست که حقوق مالکانه و قانونی سرمایه گذار و مالک معدن مس انجرد تضییع شود .
وی خاطرنشان کرد: در نظام های حقوقی انفال عامه تعریف شده است و هر گونه تعرض و تعدی به انفال عمومی مطرود است و موجب ضمان “کیفری” و موجد مسئولیت “مدنی “است.
فرماندار اهر با اشاره به اینکه دفاع از حقوق عامه و آحاد جامعه در کنار بهبود وضعیت شرایط اقتصادی شهرستان دنبال می شود، افزود: بایستی برنامه مطالبات را در چهارچوب قانونی ترسیم کنیم از این‌رو نباید برای مدیران معدن انجرد موانع تولید ایجاد کنیم و نیز در برابر خواسته‌های مردم تساهل کنیم.
وی با بیان اینکه کسانی که سعی در ایجاد اختلاف دارند به دنبال رانت اقتصادی و سیاسی هستند،  خطاب به اهالی روستاهای انجرد، زندآباد و جوبند گفت: اجازه ندهید افراد سودجو با ارابه اختلاف‌ افکنی، مطالبه‌گری را به بیراهه سوق دهند چه بسا مطالبات مردم مسکوت می ماند و توسعه معادن و به طریق اولی اشتغال‌زایی تعطیل می شود.
غنی زاده تاکید کرد: باید فضا را به سمتی هدایت کنیم تا عدالت رعایت شده و خواسته‌های روستائیان تحقق یابد.
فرماندار اهر همچنین بر لزوم توسعه زیرساخت‌های گردشگری و احیای مسیر گردشگری جاده ارتباطی شیور به روستای پیغام تأکید کرد و گفت: شیور منطقه‌ای گردشگری و با ظرفیت‌های فراوان است، با توسعه زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه‌؛ اقتصاد روستاهای مجاور نیز بهبود می‌یابد و باید برنامه‌ای ترتیب دهیم تا مسیر ارتباطی روستاهای همجوار شیور با روستای پیغام کلیبر که مسیر گردشگری است احیا شود.
عملیات اجرایی معدن و کارخانه کنسانتره مس انجرد در اهر ۲۴ آذر ۱۳۹۱ آغاز شد و ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۸ با حضور وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مقام های کشوری و استانی افتتاح شد.
فعالیت معدن انجرد علاوه بر مشکلات زیست محیطی موجب تخریب جاده های روستایی شده است .