به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، صابر پرنیان در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه تداوم تولید، توزیع و نظارت هوشمند در مردمی‌سازی یارانه پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: یارانه‌ای که دولت برای تأمین مواد اولیه کالاهای اساسی به تولیدکنندگان و واردکنندگان اختصاص می‌داد اکنون این یارانه از حلقه اول یعنی واردکنندگان به حلقه آخر و یا به عبارتی مصرف‌کننده نهایی انتقال پیدا کرده است.
پرنیان گفت: در خصوص پنج قلم کالای تخم مرغ، روغن، مرغ، ماکارونی و لبنیات که تحت تأثیر مردمی‌سازی یارانه قرار گرفته بود این اقلام هم اکنون در بازار وجود دارد و تقریباً در بازار فراوانی کالا داریم.
وی با بیان اینکه مردم تحت تأثیر فضای روانی نسبت به ماه‌های گذشته چند برابر بیشتر خرید کرده‌اند، تاکید کرد: توزیع مواد شوینده و محصولات بهداشتی نسبت به ماه گذشته سه برابر افزایش یافته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت حضور میدانی مسؤولان ارشد برای نظارت در بازار افزود: علاوه بر تداوم نظارت موضوع تولید، زنجیره تولید و توزیع به صورت هوشمند مدیریت می‌شود.
پرنیان با بیان اینکه به دقت چرخه تولید و توزیع کالاهای اساسی رصد می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر به هیچ عنوان در هیچ کالایی کمبودی در استان وجود ندارد.
وی گفت: در حال حاضر آذربایجان‌شرقی از لحاظ ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی نسبت به سال گذشته وضعیت مناسبی دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت رصد ورود و خروج کالاهای اساسی از طریق سامانه جامع تجارت اظهار کرد: ورود و خروج تمام مواد اولیه واحدهای تولیدی، تولیدات کارخانه‌ها، شرکت‌های پخش، انبارها و عمده فروش‌ها در سامانه باید ثبت شود.
پرنیان با بیان اینکه ۴۵۰ قلم کالا مشمول شفافیت است، گفت: عدم ثبت کالاها در سامانه جامع تجارت به منزله احتکار، قاچاق و عرضه کالای خارج از شبکه است.
وی اذعان داشت: با توجه به اینکه آذربایجان‌شرقی قطب تولید مواد غذایی به ویژه محصولات کیک، شیرینی و شکلات است روغن و آرد واحدهای صنعتی و صنفی به موقع تأمین شده است.

منبع: مهر