به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، وحید مجیدی با بیان اینکه طبق اعلام وزارت کشور، ۱۰۰ نقطه آسیب پذیر شدید، متوسط و خفیف در استان به تفکیک شهرستان در آذربایجان شرقی معرفی شده است؛ از تحت پوشش قرار دادن ۱۹۰ هزار نفر در استان در این راستا خبر داد و گفت: هم اکنون ۵۸۰ هزار نفر بیمه شده رایگان تحت عنوان بیمه همگانی از این سازمان خدمات دریافت می کنند.
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: به منظور آسایش همشهریان و سهولت در صدور دفترچه بیمه، هر کس برای دریافت دفترچه مراجعه می کند بدون آزمون وسع دفترچه ای با اعتبار سه ماهه و رایگان به طور اتوماتیک صادر می شود و بعد از اتمام اعتبار دفترچه اولیه، آزمون وسع انجام می شود و چنان چه فردی جزو دهک های پایین باشد، به طور رایگان بیمه می شود.
مجیدی تعداد افراد تحت پوشش بیمه سلامت آذربایجان شرقی را ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر معادل ۵۵ درصد جمعیت استان ذکر کرد و گفت: دهک بندی حدود یک هزار و ۶۰۰ خانوار مشخص شده است که از این تعداد ۴۸۰ خانوار جزو دهک های یک تا سه و بقیه چهار تا ۱۰ هستند.
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: براساس ابلاغیه وزارت کشور حق بیمه دهک های یک تا سه رایگان است و دهک های چهار تا ۱۰ به ترتیب ۱۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه را باید پرداخت کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما