به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، عابدین خرّم در جلسه شورای حفاظت از اراضی استان، اظهار داشت: دستگاه‌های مسئول در حوزه حفاظت از حریم شهرها، رودخانه‌ها و منابع طبیعی مشخص است و اگر این  مجموعه‌ها در انجام مسئولیت خود درصدی تخفیف داده و کوتاهی کنند باید با مسئول دستگاه قبل از دلالان و زمین‌خواران و متجاوزان به حرایم برخورد قانونی شود.

خرّم گفت: مجموعه‌های قضایی، امنیتی و انتظامی به عنوان مجریان قانون در اعمال احکام قانونی هستند، اما قبل از ورود این مجموعه‌ها باید مسئولان دستگاه‌های مربوط به وظایف خود با دقت عمل کنند تا به مرحله برخورد قانونی نرسد.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت:اگر در تمامی شهرستان‌ها، فرمانداران، دادستانی و نیروهای انتظامی و امنیتی همگی باهم و هماهنگ و هم‌راستا عمل کنند دیگر شاهد ساخت‌وسازهای غیرمجاز نخواهیم بود.

خرّم با تاکید براینکه نباید به بهانه ایجاد مسائل اجتماعی در برخورد با متخلفان کوتاهی کرد، گفت: در رابطه با احداث غیرمجاز باغ‌ویلا، خانه‌ویلا و تغییر کاربری اراضی باید به‌جد و بی‌رحمانه ورود کرد و نباید در این زمینه کوتاه آمد تا دیگر با این موارد مواجه نشویم.

وی با تاکید براینکه اجرای رزمایش در برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجار ضروری است، افزود: در سطح استان تمام نقاطی که به حریم رودخانه‌ها و شهرها ورود شده و به صورت انبوه ساخت‌وساز و تغییر کاربری غیرمجاز صورت گرفته باید شناسایی و برخورد قانونی و جدی با معارضان صورت گرفته و تخریب انجام شود تا درس عبرتی برای سایر افراد باشد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: دستگاه‌های خدماتی از جمله آب، برق و گاز نباید به ساخت‌وسازهای غیرمجاز خدمات ارائه کنند و اگر دستگاهی به این ساخت‌وسازها خدمات دهد طبق قانون با آن برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: در دولت مردمی و عدالت‌محور اجازه نمی‌دهیم کارهای زشت و ناپسند توسط مسئول یا کارمندی انجام گیرد و با این موارد برخورد قانونی انجام و فرد متخلف، اخراج خواهد شد.