به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، سرهنگ قدرت آقاپور با اعلام این خبر بیان داشت: مأموران پلیس در پی کسب خبر از حفاری غیرمجاز برای دست‌یابی به آثار تاریخی و عتیقه در یکی از روستاهای این شهرستان، رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی در ادامه افزود: مأموران پاسگاه انتظامی اوچ هاچا و نقدوز پس از هماهنگی با مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و طی عملیات مشترک پس از محصور نمودن محل حفاری در اقدامی غافل‌گیرانه ۷ نفر حفار غیر مجاز را دستگیر و در این راستا آلات و ادوات حفاری از جمله ۴ دستگاه فلزیاب دیجیتال، لب تاب، بیل و کلنگ متعلق به متهمان را کشف و ۲ دستگاه خودروی نیسان و پژو پارس متعلق به متهمان را توقیف کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمان دستگیر شده به همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی که با صدور قرار مناسب روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان اهر با اشاره به اینکه هرگونه حفاری و کاوش غیرمجاز برای به دست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی ممنوع بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود، از مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در خصوص حفاری موضوع را بلافاصله به مرکز ۱۱۰ اطلاع دهند.