به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، محمد کلامی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با بیان اینکه سهمیه استان برای ایجاد اشتغال در سال جاری ۴۵ هزار نفر بود که تاکنون ۹۰ درصد آن در سامانه رصد اشتغال ثبت شده است، گفت: استان آذربایجان شرقی از نظر ایجاد اشتغال، ثبت در سامانه رصد و نظارت رتبه اول کشور را دارد.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده بیکاران استان را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند، گفت: برای حل این مشکل لازم است تسهیلات بخش اشتغال به سمت واحدهای دانش‌بنیان هدایت شود.

کلامی همچنین با اشاره به اینکه حوزه سرمایه‌گذاری در استان بعد از انقلاب رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است، افزود: نمونه موفق این سرمایه‌گذاری‌ها، ایجاد سه شرکت بزرگ داروسازی کشور است.

در این جلسه گزارش آخرین وضعیت سامانه ملی رصد اشتغال و پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و همچنین عملکرد تسهیلات خوداشتغالی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی استان ارائه شد.

به گفته مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی امسال ۲ هزار و ۶۳۲ میلیارد تومان تسهیلات در این استان به منظور ایجاد اشتغال تخصیص یافته است.

منبع: ایرنا