به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، یعقوب نیک‌کام در جلسه کارگروه توانمندسازی زنان آسیب‌پذیر گفت: جلسات کارگروه‌ها بایستی نتایج مثبتی به همراه داشته باشد، اگر قرار باشد تا مدیران ادارات صرفاً حضور در جلسات گزارشی ارائه دهند و نتیجه‌ای مورد انتظار حاصل نخواهد شد.

وی بیان کرد: بر اساس گزارش اداره بهزیستی از ۸ مرکز مثبت‌ زندگی، کودکان کار کنار خیابان، تکدی‌گری و زباله‌گردی در شهرستان اهر وجود ندارد. اما از جلسه قبلی تابه‌حال که مأموریت شناسایی کودکان کار داده شده بود ۶۳ کودک و نوجوان ۹ تا ۱۶ ساله مشغول به دستفروشی تا شاگرد مکانیک شناسایی کرده‌اند.

نیک کام مهارت‌آموزی و پرداخت تسهیلات اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و آسیب‌پذیر را جزو اولویت‌های دستگاه‌های ذی‌ربط دانست و افزود: امسال کمیته امداد نزدیک به ۵۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای ۷۵۰ نفر از مددجویان تحت پوشش که غالباً زنان سرپرست خانوار بودند پرداخت کرده است.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری اهر ادامه داد: همچنین حدود ۲ میلیارد تومان از منابع صندوق امداد ولایت به زنان سرپرست خانوار که امکان تأمین ضامن مدنظر بانک‌ها را نداشته‌اند از طریق کمیته امداد پرداخت شده است.

وی گفت: معیار آسیب‌های اجتماعی متوجه زنان نباید محدود شود، در هر قشر یا گروه سنی از زنان و دختران به نحوی در معرض آسیب‌های اجتماعی است، باید دیدگاه‌های نهادهای حمایتی یا دستگاه‌های اجرایی نسبت به آسیب‌ها گسترده‌تر باشد.