به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، حجت الله سروری گفت: سهمیه استان برای مقاوم سازی مساکن روستایی هر سال ۱۲ هزار واحد است که در صورت استمرار تسهیلات پرداختی تا پایان سال ۱۴۱۰ هیچ‌ واحد غیرمقاوم در استان وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات مقاوم سازی مساکن روستایی از سال ۱۳۸۴ آغاز شده است افزود: طبق سرشماری نفوس و مسکن ۱۳۹۵، ۳۰۵ هزار و ۴۰ واحد مسکن روستایی در استان وجود دارد که تاکنون نزدیک به ۱۵۳ هزار واحد مقاوم سازی شده است.

وی از معرفی بیش از هشت هزار پرونده دریافت تسهیلات مقاوم سازی مساکن روستایی آذربایجان شرقی به بانکهای استان خبر داد و تصریح کرد: در صورت مساعدت بانک‌های عامل استان، تا مهرماه سال آینده اکثر ۱۲ هزار سهمیه استان به بهره برداری خواهد رسید و باقی مانده آن هم به مرحله سفت کاری خواهد رسید که قابل سکونت محسوب می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: شهرستان هریس با ۸۱ درصد، شهرستان اهر با ۷۱ درصد و شهرستان میانه با ۶۹ درصد؛ رتبه اول تا سوم مقاوم‌سازی مساکن روستایی را به خود اختصاص داده اند و کمترین میزان هم با ۲۵ درصد به نام شهرستان چاراویماق ثبت شده است.

حجت الله سروری افزود: بیشترین تعداد مساکن‌ مقاوم سازی شده هم به ترتیب به شهرستان تبریز با ۲۶ هزار و ۱۹۶ واحد، شهرستان میانه ۱۴ هزار و ۲۹۳ واحد و شهرستان مراغه با ۱۳ هزار و ۲۴۰ واحد تعلق دارد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما