به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، ابوالفضل عنی زاده در پایش مصرف گاز در ادارات شهرستان اهر گفت: شهروندان اهری با رعایت الگوی مصرف و صرفه‌جویی حداکثری در مصرف گاز؛ باعث شدند میزان مصرف گاز در بخش‌های مختلف اهر طی ۲۴ ساعت گذشته از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب به ۹۰۰ هزار مترمکعب رسید که به عبارتی مصرف گاز ۳۰۰ هزار مترمکعب در شهرستان اهر صرفه‌جویی شده است.

غنی‌زاده از بازگشت به مدار ۲ جایگاه سوخت سی‌ان‌جی در شهرستان اهر خبر داد و گفت: با همکاری شهروندان اهری، گاز ۲ جایگاه سوخت سی‌ان‌جی در شهر اهر وصل شد.

وی بابیان این‌که مصرف گاز و سیستم گرمایشی ادارت دولتی و بانک‌ها در شهرستان اهر به‌صورت مداوم پایش می‌شود، اظهار کرد: هر یک از دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و اماکن دولتی که در شرایط فعلی الگوی مصرف گاز را رعایت نکنند بدون مماشات نسبت به اجرای قانون از سوی شرکت گاز اقدام می‌شود.

غنی‌زاده همچنین از اخطار به ۱۲ مورد از بانک‌ها، ادارت و اماکن دولتی به دلیل  رعایت نکردن الگوی مصرف گاز در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: اگر دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها الگوی مصرف گاز را رعایت نکرده و نسبت به اخطار‌ها بی‌توجهی کنند طبق وعده برای قطع گاز آن‌ها اقدام خواهد شد.

وی با تأکید بر این‌که شبکه گازرسانی شهرستان اهر پایدار و بدون قطعی گاز است، گفت: مردم شهرستان اهر با صرفه‌جویی در مصرف گاز، توانسته‌اند در تأمین ۸۰۰۰ مترمکعب گاز سایر شهرستان‌ها مشارکت کنند و این مهم نشان می‌دهد که اهری‌ها نسبت به هم‌نوعان و هم‌وطنان خود بی‌تفاوت نیستند و تا حدامکان سعی کرده‌اند که سهمی بزرگی در قطع نشدن گاز در شبکه گازرسانی داشته باشند.

فرماندار اهر با ذکر این‌که با تداوم روند صرفه‌جویی در مصرف گاز، گاز جایگاه‌های سوخت سی‌ان‌جی شهرستان اهر وصل می‌شود، خاطرنشان کرد: کارگاه آموزشی الگوی مصرف گاز برای مدیران مدارس اهر توسط کارشناسان شرکت گاز آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

غنی‌زاده با قدردانی از همکاری کم‌نظیر مردم اهر در کاهش مصرف گاز بیان کرد: اتحاد و همدلی مردم اهر در کاهش مصرف گاز مثال‌زدنی است، لذا از تمامی اقشار مختلف مردم اهر تقاضا داریم تا برای جلوگیری از اختلال در شبکه گازرسانی، حداقل دمای محیط خانه و محل کار را ۱۸ الی ۲۱ درجه تنظیم کنند.