به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، ابوالفضل غنی‌زاده در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی با اشاره به آخرین جلسه مشترک در رابطه با تداخلات دستگاه‌های اجرایی استان در پارک جنگلی فندقلو اظهار داشت: علی‌رغم وعده‌ی محیط زیست برای رفع تداخل فی‌مابین با میراث فرهنگی و منابع طبیعی در پارک جنگلی فندقلو؛ اخیراً در نامه‌ای اعلام کردند که آزادسازی بخشی از پارک جنگلی فندقلو مقدور نیست در حالی این خلاف وعده تام‌الاختیار مدیرکل محیط زیست استان بود.

فرماندار اهر افزود: هدف از تشکیل جلسه برای رفع تداخلات دستگاه‌های اجرایی استان در پارک جنگلی فندقلو، ایجاد زمینه برای سرمایه‌گذاری بود اما مخالفت محیط زیست استان علی‌رغم وعده‌ای که داده بودند عملاً هرگونه سرمایه‌گذاری در منطقه‌ی نمونه گردشگری را قفل می‌کند.

وی در ادامه بر لزوم تملک فاز دوم خانه عطایی تأکید کرد و گفت: فاز نخست خانه تاریخی عطائی از سوی میراث فرهنگی تملک شده و فاز دوم هنوز بلاتکلیف است، تملک فاز دوم خانه عطائی از مطالبات مردم اهر بوده، که انتظار داریم اداره‌کل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی با تأمین اعتبار نسبت به تملک و مرمت این بنای تاریخی اقدام کند.

غنی‌زاده، تملک و مرمت خانه عطائی را از مطالبات مردم و افکار عمومی عنوان کرد و یادآور شد: تملک و تعیین تکلیف خانه عطائی را افکار عمومی مطالبه می‌کند و از طرفی احتمال بروز حوادث غیرمترقبه و تخریب این خانه تاریخی وجود دارد، تنها درخواست ما و مردم اهر این است تا خانه عطائی به سرنوشت کاروانسرای گویجه‌بئل دچار نشود.

فرماندار اهر، آزادسازی حریم بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری را از دیگر مطالبات مردم اهر ذکر کرد و افزود: در سفر استاندار آذربایجان‌شرقی به شهرستان اهر، آزادسازی حریم بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری را در اولویت قرار دهید تا در حضور استاندار و مدیران استانی که در حریم بقعه مجموعه دارند تصمیم‌گیری شود.

وی از آمادگی سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای احداث پارک بانوان یا مکان تفریحی خانوادگی در این شهرستان خبر داد و تأکید کرد: سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد تومانی در حوزه ایجاد مکان تفریحی یا پارک بانوان در شهر اهر اعلام آمادگی کرده، لذا انتظار در این زمینه میراث فرهنگی نیز همکاری داشته باشد.

غنی‌زاده همچنین از برنامه‌ریزی برای برگزاری دومین جشنواره فرهنگی و ورزشی شیور خبر داد و خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی شیور، معرفی ظرفیت‌های گردشگری منطقه‌ی شیور بوده و در کنار آن ثبت آثار طبیعی و تاریخی و ایجاد بازارچه محلی برای عرضه تولیدات بومی است.