به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، علی شوره کندی در گفتگو با خبرنگراران ضمن اعلام این خبر گفت: این جشنواره برای نخستین بار است که در ایران برگزار می شود و به نوعی می گفت که انتخاباتی پارالمپیک (پارادرساژ) پاراالمپیک ویژه برای معلولین ذهنی است.

وی افزود: این مسابقات در ۴ رده سنی و حرکتی و ۲ رده اختلالات ذهنی برگزار می شود و پیش بینی می شود حدود ۵۰ الی ۱۰۰ نفر در این مسابقات شرکت کنند.

دبیر جشنواره مسابقات سوارکاری جانبازان و معلولین کشور گفت: این مسابقات با همکاری المپیک ویژه ایران، هیأت سوارکاری استان، هیئت ورزش های جانبازان و معلولین آذربایجان شرقی، فرمانداری شهرستان اهر، اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران و جانبازان شهرستان اهر، اداره بهزیستی شهرستان اهر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر، اداره آموزش و پرورش شهرستان اهر، اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان اهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۱۴ الی ۱۷ شهریورماه در زمین چمن ورزشگاه تختی شهر اهر برگزار می شود.

علی شوره کندی افزود: روز ۱۴ شهریورماه پذیرش ورزشکاران انجام شده و در روز ۱۵ شهریورماه مسابقات جشنواره اجرا می شود و در روز ۱۶ شهریورماه آیین اختتامیه و اهدای جوایز برگزار می شود که در هر رده از نفرات اول تا سوم با اهدای جایزه تقدیر خواهد شد.

وی اظهار کرد: در روز شانزدهم شهریورماه برنامه گردشگری در شهرستان اهر برای ورزشکاران ترتیب می یابد و روز ۱۷ شهریور پایان جشنواره خواهد بود.

رئیس هیئت سوارکاری شهرستان اهر افزود: برای پربارتر شدن مسابقات با همکاری اداره ورزش و جوانان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی و گردشگری جشنواره بومی ـ محلی نیز پیش بینی شده است.

علی شوره کندی در پایان گفت: از تلاش ها و زحمات آقای دکتر جاویدی، رئیس کمیته زیبایی فدراسیون سوارکاری کشور، رئیس هیئت سوارکار استان آذربایجان شرقی و مهندس عافیان، رئیس کمیته جانبازان و معلولین هیئت سوارکاری استان و آقای علیجانپور رئیس اداره ورزش و جوانان اهر که زحمات بیشتری متقبل شده اند، تقدیر و تشکر می نماییم.