به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، دکتر مقصود پویا در آیین نکوداشت یاوران سلامت ارسباران ویژه تجلیل از پزشکان برتر سال ۱۳۹۶ گفت: روز پزشک یادآور فداکاری‌ها و ایثار انسان‌هایی است که سراسر عمر خود را صرف کاهش درد و رنج و آلام دردمندان و در طول تاریخ همواره از آنان به نیکی یاد شده است.

وی با اشاره به پزشکانی نظیر دکتر حسن اهری و دکتر قاسم خان اهری گفت: خدمات این پزشکان به‌ویژه دکتر حسن اهری در بنیان‌گذاری طب کودکان ایران در سطح دنیا شاخص می‌باشد و نام‌گذاری اولین مرکز طبی کودکان ایران به نام دکتر حسن اهری شاهد این ادعا است.

رئیس نظام پزشکی شهرستان اهر با ذکر اینکه تا سال های متمادی پس از انقلاب نیز این امر پابرجا بود ولی در سال‌های اخیر این نام از مرکز طبی کودکان ایران حذف گردیده است، گفت: لازم است مسئولین شهرستانی و نماینده شهرستان‌های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی نسبت به احیای نام وی اقدامات لازم را به عمل‌آورند.

دکتر پویا با اشاره برخی مشکلات پزشکان عنوان داشت: بزرگ ترین مشکلی که جامعه پزشکان را تهدید می‌کند جایگاه و عزت پزشکی است که متأسفانه توسط جامعه امروزی خدشه‌دار می‌شود

وی در پایان افزود: مسئله معیشت این قشر از جامعه نیز با همت و مدیریت دولتمردان به‌راحتی قابل‌حل است ولی اگر به عزت و جایگاه این عزیزان خللی وارد شود، جبران آن بسیار سخت خواهد بود.