به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زین العابدین مردانیان در آیین افتتاح پروژه گازرسانی به ۲۰ روستای شهرستان هوراند که در روستای تازه کند داود لو برگزار شد، بابیان اینکه تا سال ۹۲ تنها ۱۹ روستای شهرستان هوراند از نعمت گاز طبیعی بهره مند بود، گفت: تاکنون تعداد روستاهای تحت پوشش شبکه گاز به ۶۳ مورد رسیده است و با احتساب افتتاح پروژه های گازرسانی به بیست روستا، تعداد جمعیت بهره مند از نعمت گاز در شهرستان هوراند به ۹۳ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: به مناسبت هفته دولت امسال، جمعاً ۷۶ روستای استان آذربایجان شرقی از نعمت گاز بهره مند شده اند که از این تعداد ۲۰ روستا متعلق به شهرستان هوراند است.

فرماندار هوراند با اشاره به اینکه بیشترین پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت امسال عمدتاً در روستاها متمرکز شده است، افزود: افتتاح پروژه های مختلفی همچون گاز و سایر پروژه های عمرانی و خدماتی، نشان از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به روستاهاست.

مردانیان ضمن اعلام اینکه روستائیان قشر تولید کننده در کشور هستند، گفت: اگر روستائیان و عشایر نباشند، اقتصاد مقاومتی تحقق نمی یابد و ساکنین روستاها هستند که چرخ های اقتصادی کشور را به حرکت در می آوردند.

فرماندار هوراند اضافه کرد: در حال حاضر تنها ۷ درصد روستاهای کم‌جمعیت از نعمت گاز بهره مند نشده اند و طبق قول رئیس اداره گاز شهرستان هوراند، مجموع خانوارهای بهره‌مند از گاز در این شهرستان به ۹۶ درصد خواهد رسید.

وی با تأکید بر اینکه اعتبارات تملک دارایی این شهرستان از سال گذشته به صورت مستقل از شهرستان اهر توسط سازمان برنامه و بودجه واریز می شود، ابراز داشت: یکی از دستاوردهای دیگر شهرستان هوراند برگزاری انتخابات مستقل بود که این بار بدون نیاز به شهرستان های اهر و یا کلیبر و مستقیماً با ارتباط وزارت کشور برگزار شد.

مردانیان اضافه کرد: ادارات جهاد کشاورزی، دامپزشکی، آب و فاضلاب روستایی، آب و فاضلاب شهری، منابع طبیعی و آبخیزداری، مدیریت توزیع نیروی برق و بهزیستی به صورت مستقل در شهرستان هوراند در طول ۱۴ ماه گذشته راه اندازی شده اند.

فرماندار هوراند در پایان از افزایش چهار برابری اعتبارات دهیاری‌های این شهرستان خبر داد و گفت: برای ۴۸ دهیاری هوراند با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در طی سه سال اخیر، نزدیک به چهار برابر میزان اعتبارات سال های گذشته اعتبار تزریق شده است.