به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، کریم مهری در دیدار با بیت الله عبدالهی نماینده مردم شهرستان‌های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: احیای سد آرباطان شهرستان هریس در راستای تولید و اشتغال و معیشت بهره برداران منطقه یک امر حیاتی است که در حال حاضر به دلیل مشکلات فنی، کارایی لازم را ندارد.

وی افزود: از نماینده محترم شهرستان‌های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی و استاندار محترم تقاضا داریم در احیاء و ترمیم مشکلات فنی سد آرباطان دستور اکید صادر نمایند تا ان شاءا… بتوانیم در سال زراعی آتی از آن بهره‌برداری کنیم.

 مهری با بیان اینکه در صورت تأمین اعتبار لازم، سازمان جهاد کشاورزی آمادگی دارد بلافاصله دستورات فنی کارشناسی را عملیاتی نماید تأکید کرد: این سازمان همچنین در موضوع تغییر کاربری، نماینده فعلی شرکت هل در آذربایجان شرقی را که خواهان سرمایه گذاری در منطقه بخشایش شهرستان هریس و اشتغال آفرینی و تولید گسترده است مساعدت خواهد کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی با اشاره به بارش شدید تگرگ در باغات شهرستان اهر و خسارات به بار آمده تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی استان در جبران خسارات وارده مساعدت‌های لازم را اعمال خواهند کرد.

وی در پایان سخنان خود از نماینده مردم شهرستان‌های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی خواست تا زمینه‌های ایجاد و تعیین منابع اعتباری لازم برای احیاء سد آرباطان در مجلس شورای اسلامی را فراهم نمایند تا کشاورزان و بهره‌برداران منطقه بتوانند از منابع آبی این سد بهره‌مند شوند.