به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، بیت‌ الله عبدالهی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بخش وسیعی از مسائل امنیتی بر عهده نیروی انتظامی است و پرسنل نیروی انتظامی در استان‌ها، شهرستان‌ها و روستاها تلاش می‌کنند تا امنیت پایدار کشور در اقصی نقاط این اسلامی حفظ شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس افزود: باید قبول کنیم اگر امروز شاهد پیشرفت، توسعه، آرامش و امنیت در کشور هستیم بخشی از این دستاورد امنیت پایدار که اغلب کشورها از آن محروم‌اند توسط نیروهای سپاه، بسیج و ارتش و بخشی دیگر آن نیز به تلاش‌ های شبانه‌روزی نیروی انتظامی باز می‌ گردد.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌های بی‌ وقفه نیروی انتظامی در جهت بسترسازی برای توسعه و پیشرفت کشور است، ادامه داد: ایران اسلامی باوجود اینکه در کنار کشورهای ناامن منطقه واقع‌شده ولی به لحاظ داشتن نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی یکی از امن‌ترین کشورهای خاورمیانه محسوب می‌شود در حالی که این دستاورد بزرگ کشور را به سمت و سوی کشوری توسعه‌ یافته سوق می‌ دهد.

عضو فراکسیون امید تأکید کرد: همگی بایستی این موضوع را قبول کنیم که اگر کشور امروز پا به عرصه کشورهای توسعه‌یافته می‌گذارد این امر میسر نمی‌ شد مگر اینکه نیروی انتظامی بسترسازی نمی‌کرد. زحمات بسیاری برای تأمین امنیت مردم و سرمایه‌گذاری کشیده‌اند که در این خصوص نیروی انتظامی سهم ویژه‌ای دارند.

وی بابیان اینکه نیروی انتظامی باید بیش از پیش به جلب رضایت‌مندی از خدماتی که ارائه می‌ دهد توجه داشته باشد، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی که یکی از زیرشاخه‌ های نیروی انتظامی است، در جاده‌های کشور شبانه‌ روز و در هوای سرد و گرم تابستان و زمستان ایام تعطیل و غیر تعطیل زحمات زیادی را متحمل می‌ شوند ما نیز وظیفه‌ داریم تا به نحوی برای کاهش تخلفات و تلفات رانندگی تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: بنده به‌نوبه خود هفته نیروی انتظامی را به‌تمامی پرسنل زحمت‌کش این نیروی مردمی تبریک می‌گویم و از بابت تلاش برای برقراری امنیت پایدار از پرسنل خدوم نیروی انتظامی قدردانی می‌کنم.