اجتماعی » اخبار استان آذربایجان شرقی » اخبار ایران و جهان » فرهنگی
کد خبر : 10197
سه شنبه - 18 مهر 1396 - 00:33

اعلام ۴ مرز مجاز زمینی تردد زائرین اربعین / جدول تقسیم بندی مرزهای زمینی برای خروج زائران استان های مختلف

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی، مرزهای مجاز زمینی برای تردد زائران اربعین حسینی و چگونگی تقسیم بندی زائران استان های کشور برای تردد از طریق این مرزها را اعلام کرد.

اعلام ۴ مرز مجاز زمینی تردد زائرین اربعین / جدول تقسیم بندی مرزهای زمینی برای خروج زائران استان های مختلف

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، شهریار حیدری، سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به در پیش بودن مراسم اربعین حسینی و حضور زائران کشورمان در این مراسم گفت: مرز مهران در استان ایلام، مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان و مرز خسروی در استان کرمانشاه، مرزهاى مجاز زمینی براى تردد زائرین اربعین حسینى (ع) در سال جارى هستند.

وی افزود‌: براساس آمایش استانى، تردد در مرزهاى مجاز زمینی بر اساس موقعیت و شرایط جغرافیائی استان ها نسبت به مرزهای زمینی مختلف، تقسیم بندی شده و بر این اساس، فقط زائران استان هاى تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزى، گیلان، مازندران، گلستان، لرستان، ایلام و همدان از مرز مهران تردد خواهند داشت.

حیدری خاطرنشان کرد: از مرز خسروى نیز زائران استان هاى آذربایجان شرقى، آذربایجان غربى، اردبیل، زنجان، کردستان و کرمانشاه وارد کشور عراق می شوند.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی ادامه داد: زائران استان هاى اصفهان، خوزستان، خراسان جنوبى ، فارس، کرمان، یزد، سمنان، تهران، خراسان رضوى، خراسان شمالى از مرز چذابه تردد می کنند.

همچنین زائران استان هاى اصفهان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیارى، خراسان رضوى، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان و تهران می توانند از مرز شلمچه تردد داشته باشند.