اخبار منطقه ارسباران » اقتصادی
کد خبر : 22304
یکشنبه - 6 خرداد 1397 - 17:11
معاون فرماندار خداآفرین:

ضرورت اقدام جدی شرکتهای تعاونی در ارایه طرح های اشتغالزایی

معاون فرماندار شهرستان خداآفرین بر ضرورت اقدام جدی شرکتهای تعاونی در ارایه طرح های اشتغالزایی تاکید کرد.

ضرورت اقدام جدی شرکتهای تعاونی در ارایه طرح های اشتغالزایی

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، بابک رضی منش در جلسه کمیته رصد و پایش اشتغال شهرستان که با موضوع بررسی ظرفیتهای اشتغالزایی و با حضور اساتید حوزه اقتصاد و عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان آذربایجان شرقی برگزار شد، ضمن تاکید بر استفاده از پتانسیل های بخش تعاون و شرکتهای تعاونی در اجرای طرحهای اشتغالزایی مطابق با رسته های الویت دار و نیاز شهرستان، گفت: تعاون موجب هم افزایی شده و سرمایه خرد را با مدیریت متمرکز به سمت اشتغال و تولید هدایت می کند.

وی افزود: طرحهای تعاونی برای دریافت تسهیلات در اولویت مصوبات کمیته فنی شهرستان قرار می گیرد که ضروری است از این ظرفیت با هدایت منابع در جهت حل معضل بیکاری و احیای بخش تولید استفاده کرد.

معاون فرماندار خداآفرین در ادامه گفت: حل مشکل اشتغال به عنوان یکی از مشکلات اساسی جامعه دغدغه اصلی دولت بوده که برای ایجاد فرصت های شغلی و اشتغال پایدار تلاش می کند.

رضی منش نگاه ویژه به سرمایه گذار را لازمه اشتغال پایدار عنوان کرد و گت: از دستگاه های متولی درخواست می کنیم به منظور حمایت از تولید و اشتغال در واگذاری ارضی دولتی، تغییر کاربری طرح های اشتغالزایی با تکیه بر هنر مدیریتی و برنامه ریزی نسبت به تسریع و رفع موانع در این خصوص اقدام نمایند.

وی با اشاره به ظرفیت و نیاز شهرستان خداآفرین به سرمایه گذاری در بخش خدماتی و واحدهای ایجادی، گفت: همه بسترها برای سرمایه گذاری در این بخشها وجود دارد و دولت نیز بعنوان تسهیل گر امر تولید و اشتغال از کسانی که ایده های نو برای سرمایه گذاری داشته باشند استقبال و حمایت ویژه می کند.

معاون فرماندار خداآفرین همچنین با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیتها و منابع باید در جهتی باشد که در آینده توسعه پایدار در شهرستان اتفاق بیفتد، خاطر نشان کرد: رویکرد دولت حمایت از بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و توزیع ثروت و در عین حال ریشه کن سازی فقر مطلق است که بنابراین باید با انجام کار کارشناسی و در سایه برنامه ریزی، مدیریت اصولی، تدبیر و عقلانیت در راستای افزایش ثروت جامعه از عدم توازن توسعه ای جلوگیری شود.

مهندس بابک رضی منش در ادامه با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی کشور، گفت: برای حل مسئله اشتغال و تولید در کشور باید هرسه بخش دولتی، تعاون و خصوصی بعنوان پایه اقتصاد توانمند شده و پای کار باشند.

وی فرهنگ سازی، تعامل و روحیه کارگروهی را لازمه استفاده از ظرفیت بخش تعاون بیان کرد و افزود: شرکت های تعاونی در مقابل اعضای خود مسئولند و باید با برنامه ریزی، سرمایه گذاری، با شفاف سازی در امورات بر مبنای قانونی اقدام نمایند.

معاون فرماندار خداآفرین در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تولید تولید ۱۸۰۰ تن عسل طبیعی در خداآفرین به عنوان یکی از محصولات شاخص این شهرستان، بایستی مراحل ایجاد کارخانه بسته بندی عسل توسط شرکت تعاونی دهیاران به سرعت پیش برود.

استاد اقتصاد و عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیتهای عظیم خداآفرین برای سرمایه گذاری، گفت: سیاست دولت تقویت بخش خصوصی است بنابراین مدیران منطقه، تعاونیها، شرکتها وتشکل ها با تامین نیروی متخصص برای سرمایه گذاری وارد عمل شوند.

دکتر بابک رضایی همچنبن با بیان اینکه زیر ساختهای لازم سرمایه گذاری در خداآفرین آماده است، گفت: یکپارچه سازی اراضی کشاورزی به منظور افزایش تولیدات و فراورده های کشاوری بعنوان شاخص ایجاد اشتغال پایدار در منطقه می باشد.