اخبار شهرستان » اقتصادی » سلامت
کد خبر : 26907
سه شنبه - 27 شهریور 1397 - 13:58
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر:

هر مأموریت اورژانس بالای ۲ میلیون تومان هزینه دارد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر گفت: به طور میانگین هر مأموریت اورژانس بالای ۲ میلیون تومان برای سیستم بهداشت و درمان کشور هزینه دارد.

هر مأموریت اورژانس بالای ۲ میلیون تومان هزینه دارد

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، دکتر علی نیرپور در حاشیه بازدید امام جمعه، فرماندار و شهردار از مرکز فوریت های پزشکی شهرستان اهر که به مناسبت روز ملی اورژانس صورت گرفت، خدمات فوریت های پزشکی را یکی از گران قیمت ترین خدمات طرح تحول نظام سلامت رد کشور دانست و اظهار داشت: به طور متوسط ۵۰ نفر در مرکز فوریت های پزشکی شهرستان اهر مشغول به کار هستند که با احتساب حقوق پرسنل و هزینه های جاری، به طور میانگین هر مأموریت اورژانس بالای ۲ میلیون تومان برای سیستم بهداشت و درمان کشور هزینه دارد.

وی با اشاره به اینکه فوریت های پزشکی برای سیستم بهداشت و درمان خدماتی پر هزینه محسوب می شود، گفت: تکنسین های اورژانس اهر به طور میانگین ماهانه به ۷۰ مأموریت اعزام می شوند که شاید تنها حدود ۲۰ یا ۳۰ مأموریت ها حیاتی باشد و اغلب شاید در واقعیت نیازی به اعزام آمبولانس نباشد اما همیشه در خدمت به مردم آماده هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان اهر در پایان الحاق ۸ دستگاه آمبولانس به ناوگان فوریت های پزشکی اهر را گامی بزرگ در راستای ارتقاء سطح خدمات رسانی به مردم عنوان کرد و گفت: تنها برای خرید ۸ دستگاه آمبولانس جدید نزدیک به ۴ میلیارد تومان هزینه شده است.