بررسی آخرین وضعیت زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی آذربایجان شرقی برای برگزاری انتخابات مجلس / پیش بینی ۳۰۵۳ شعبه اخذ رأی در آذربایجان شرقی

آخرین وضعیت زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی آذربایجان شرقی برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم بررسی شد. 

بررسی آخرین وضعیت زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی آذربایجان شرقی برای برگزاری انتخابات مجلس / پیش بینی ۳۰۵۳ شعبه اخذ رأی در آذربایجان شرقی

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)،آخرین وضعیت زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی استان آذربایجان شرقی برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نشست کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان بررسی شد.

رئیس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی در این نشست با قدردانی از دست‌اندرکاران تأمین زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی شعب اخذ رأی در استان، گفت: ۳۰۵۳ شعبه اخذ رأی در آذربایجان شرقی پیش بینی شده و این استان از نظر پوشش ارتباطی شعب، وضعیت خوبی دارد.

علیار راستگو با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ ها موظفند امکانات خود را در اختیار برگزاری انتخابات قرار دهند، افزود: تمام امکانات موجود شعب اخذ رأی در روز انتخابات باید در اختیار مجریان انتخابات باشد.

وی با تأکید بر پیش‌بینی امکانات مورد نیاز ارتباطی در همه شعب اخذ رأی، گفت: هرگونه عملیات حفاری از سوی دستگاه‌های خدمات‌رسان تا پایان روند انتخابات ممنوع است.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از بررسی نقطه به نقطه تمام شعب اخذ رأی توسط فرمانداری‌های استان خبر داد و گفت: بیش از ۹۸ درصد از نقاط تعیین‌شده برای اخذ رأی در استان، تحت پوشش شبکه ارتباطی و مخابراتی است.

فرداد تیموری افزود: در نقاط فاقد پوشش نیز تمهیدات لازم برای اجرای صحیح و سالم روند انتخابات اندیشیده شده و هیچ مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به طراحی و ساخت دستگاه‌ های جدید احراز هویت توسط ستاد انتخابات کشور، گفت: این دستگاه‌ ها به تمام شعب اخذ رأی ارسال خواهد شد و با استفاده از آن، امنیت و سرعت احراز هویت رأی‌دهندگان افزایش می‌یابد.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در پایان تأکید کرد: تمام اقدامات لازم برای پایداری شبکه‌های ارتباطی در روز انتخابات انجام شده و این شبکه‌ها در بستری امن و خارج از فضای اینترنت فعالیت خواهند کرد.