اجتماعی » اخبار استان آذربایجان شرقی » حوادث
کد خبر : 3822
یکشنبه - 6 فروردین 1396 - 16:01

کاهش ۲۵ درصدی تصادفات در آذربایجان شرقی

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: با اجرای طرح نورزی سال ۹۶ شاهد کاهش ۱۱ درصدی جرایم و ۲۵ درصدی تصادفات در استان بوده ایم.

کاهش ۲۵ درصدی تصادفات در آذربایجان شرقی

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، سرهنگ مجید ردکا روز یکشنبه در بازدید استاندار آذربایجان شرقی از کلانتری ۱۹ تبریز اظهار کرد: طرح نورزری سال ۹۶ از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه دارد.
وی ادامه داد: تمامی نیروهای انتظامی استان در این مدت در آماده باش کامل برای برقرای نظم و امنیت هستند تا در ایام نوروز شاهد کاهش و کنترل جرایم به خصوص سرقت و تصادفات باشیم.

سرهنگ ردکا با اشاره به اینکه ۱۱ روز از اجرای طرح نورزی در استان سپری شده است، گفت: در این مدت کنترل و وقوع جرایم در استان نسبت به طرح نورزی سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت شاهد کاهش ۲۵ درصدی تصادفات و تلفات جانی ناشی از آن در استان هستیم.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح مکنا در تمامی کلانتری های استان، افزود: خوشایند سازی فضای کلانتری ها در دستور کار قرار دارد و در سال گذشته سه کلانتری از آذربایجان شرقی موفق به کسب رتبه برتر کشور در اجرای طرح مکنا شدند.

وی با اشاره به پرونده های خانوادگی ارجاعی از سوی دادگستری به مراکز مشاوره کلانتری های استان، افزود: با مشاوره های انجام گرفته ۸۵ درصد این پرونده ها منجر به سازش شده است.

منبع: ایرنا