اخبار استان آذربایجان شرقی » اقتصادی
کد خبر : 42076
دوشنبه - ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴

اعطای ۴۴۷ میلیارد ریال به مشاغل آسیب دیده از کرونا در آذربایجان‌ شرقی

۴۴۷ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در حوزه حمل و نقل مسافری برون‌شهری این استان پرداخت شد.

اعطای ۴۴۷ میلیارد ریال به مشاغل آسیب دیده از کرونا در آذربایجان‌ شرقی

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، مرتضی محمدمصری رییس اداره هماهنگی امور حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این تسهیلات از مجموع ۶۹۲ میلیارد ریال اعتبار درخواستی به مشاغل آسیب دیده از کرونا در حوزه حمل و نقل برون شهری استان پرداخت شده است، افزود: این تسهیلات توسط ۱۸ بانک عامل استان به واجدان شرایط اعطا می‌شود.
وی اظهار داشت: در پی شیوع ویروس کرونا در اواخر سال گذشته، تسهیلاتی در قالب وام بانکی برای مشاغل آسیب‌دیده در نظر گرفته شد که حمل و نقل عمومی مسافری برون شهری اعم از جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی نیز مشمول این موضوع است.
رییس اداره هماهنگی امور حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: صاحبان مشاغل اعم از رانندگان و شرکت های حمل‌ و نقل مسافری به ترتیب برای دریافت وام ۶۰ و ۱۲۰ میلیون ریالی (به ازای هر نفر شاغل) در سامانه کارا ثبت‌نام کرده اند.
محمدمصری، ادامه داد: بر اساس آمار استخراج شده از سامانه کارا، حدود ۱۱ هزار فقره پرونده برای دریافت این تسهیلات تشکیل شده که حدود ۶۵ درصد از این تسهیلات پرداخت شده است و بقیه در دست بررسی بانک‌ها است و همچنان این پرداخت ها ادامه دارد.

منبع: ایرنا