اخبار استان آذربایجان شرقی » سلامت
کد خبر : 43271
چهارشنبه - 13 اسفند 1399 - 18:59
استاندار آذربایجان شرقی:

کاهش تعداد فوتی‌ های کرونا در آذربایجان ‌شرقی

استاندار آذربایجانشرقی از کاهش تعداد فوتی‌ های کرونا در استان خبر داد.

کاهش تعداد فوتی‌ های کرونا در آذربایجان ‌شرقی

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، محمدرضا پورمحمدی گفت: در حال حاضر، میانگین تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در استان به دو نفر در روز و تعداد بستری‌ها نیز به ۳۹۰ نفر کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: به برکت تعامل و همراهی میان همه بخش‌های استان، روند پرشتاب توسعه بدون وقفه و با سرعت بیشتری ادامه دارد.

وی به همراهی خوب سیستم بانکی با مدیریت استان اشاره کرد و افزود: مدیریت، فرآیندی که در بدنه تمامی دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های استان وجود دارد و در سایه توجه ویژه به این موضوع در تمامی اتفاقات خوب و بد، کنار هم هستیم.

پورمحمدی با بیان اینکه بانک‌ها همواره در روند توسعه استان نقشی ممتاز دارند، متذکر شد: با وجود تمامی مشکلات موجود از جمله کرونا و تحریم‌ها، روابط بین دولت، بخش خصوصی و بانک‌ها در مسیر بسیار همواری در جریان است.

استاندار آذربایجان‌شرقی از تلاش بی‌وقفه و خدمت‌رسانی بی‌نقص سیستم بانکی استان به مردم در دوران کرونا قدردانی کرد و بیان کرد: با وجود تعطیلی و شیفت‌بندی برخی ادارات و سازمان‌ها در شرایط کرونا سیستم بانکی بیشتر از بقیه نهادها و با بیشترین ظرفیت، مشغول خدمت‌رسانی به مردم بود.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اشاره کرد و با ادای احترام به مقام شامخ شهدای سلامت و خدمت، تصریح کرد: بیماری کرونا در استان، مدیریت شده ولی از بابت ازدحام مردم در اماکن عمومی و شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا نگران هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر، میانگین تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در استان به دو نفر در روز و تعداد بستری‌ها نیز به ۳۹۰ نفر کاهش یافته است.

منبع: فارس