اخبار استان آذربایجان شرقی » انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا
کد خبر : 45516
چهارشنبه - 8 اردیبهشت 1400 - 11:31
رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای آذربایجان ‌شرقی:

۸۰ درصد داوطلبان انتخابات شوراها در آذربایجان ‌شرقی تایید صلاحیت شدند

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان‌شرقی گفت: صلاحیت ۸۰ درصد داوطلبان این انتخابات در استان احراز شد.

۸۰ درصد داوطلبان انتخابات شوراها در آذربایجان ‌شرقی تایید صلاحیت شدند

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، جعفر راستی گفت: ۲۰ درصد داوطلبان ثبت نام کننده برای انتخابات شوراهای اسلامی استان، انصراف داده یا صلاحیت آنها احراز نشده است.

وی اظهار کرد: بالاخره بعد از بررسی‌های هیأت‌های اجرایی و نظارت، کار بررسی صلاحیت داوطلبان به اتمام رسید؛ امروز نتایج به فرمانداری‌ها و آنها هم به ردصلاحیت شدگان اطلاع می‌دهند.

راستی اضافه کرد: رد صلاحیت شدگان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی چهار روز وقت دارند که اعتراضات خودشان را تقدیم هیأت نظارت استانی، مستقر در ساختمان استانداری آذربایجان شرقی در تبریز کنند و ما نیز بعد از اخذ اعتراضات ۱۰ روز فرصت داریم که آنها را بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه به احتمال قوی در بررسی اعتراضات نیز صلاحیت درصدی از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در استان تأیید می‌شود، گفت: نتیجه نهایی بررسی اعتراضات رد صلاحیت شدگان ۱۴ روز دیگر اعلام می‌شود.

فرصت بررسی صلاحیت داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا ششم اردیبهشت به پایان رسید.

۱۱ هزار و ۳۰۱ نفر در آذربایجان شرقی به عنوان داوطلب ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و ۲ هزار و ۸۰۴ نفر نیز برای شوراهای اسلامی شهرها ثبت نام کردند.

در استان بیش از چهار میلیون نفری آذربایجان شرقی ۲ هزار و ۷۶ روستا وجود دارد که در بیش از ۹۰ درصد، ثبت نام‌ها برای انتخابات شوراهای اسلامی به حد نصاب قانونی رسیده و انتخابات در آنها برگزار خواهد شد.

منبع: مهر