اخبار استان آذربایجان شرقی » عمومی
کد خبر : 45520
چهارشنبه - ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان ‌شرقی؛

احتمال وقوع سیل و آذرخش در آذربایجان شرقی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان ‌شرقی نسبت به احتمال وقوع سیل و آذرخش در مناطق مختلف استان هشدار داد.

احتمال وقوع سیل و آذرخش در آذربایجان شرقی

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، محمدباقر هنربر گفت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی شدید از روز گذشته و ادامه آن تا عصر امروز، از مردم عزیز درخواست می‌شود ضمن اجتناب از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، سازه‌های سبک و تابلوهای تبلیغاتی موجود در سطح شهر و روستاها را محکم کنند.

وی، رعایت نکات ایمنی در گذر از مناطق در معرض خطر و کوهستانی، ممانعت از اسکان، اتراق و توقف در بستر، حاشیه و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتیاط در حین عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و خودداری از صعود به ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی را از دیگر ضرورت‌های مواجهه با سامانه بارشی جدید در آذربایجان شرقی دانست.

هنربر همچنین از کشاورزان و باغداران و نیز دامداران آذربایجان شرقی درخواست کرد برای جلوگیری از هر گونه اتفاق ناگوار ناشی از رگبار باران، رعد و برق و بارش تگرگ، توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی را جدید بگیرند.

هنربر در ادامه، هر گونه همکاری مردم با نیروهای امدادی، راهداری‌ها، پلیس راهور و پلیس راه را در شرایط جوی نامساعد ضروری دانست.

وی، رگبار باران و رعد و برق را از دیگر تبعات ورود سامانه بارشی جدید به آذربایجان شرقی دانست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی همچنین آبگرفتگی معابر عمومی، احتمالی سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، شکستن درختان و سقوط اجسام از ساختمان‌های نیمه کاره را از دیگر مخاطرات ورود سامانه بارشی جدید به استان برشمرد.

منبع: مهر