اجتماعی » اخبار استان آذربایجان شرقی
کد خبر : 48059
سه شنبه - 1 تیر 1400 - 18:33
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی خبر داد:

تخلفات کرونایی رتبه اول فراوانی گزارشات

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی گفت: تخلفات کرونایی رتبه اول فراوانی گزارشات مردمی در سامانه سجام را به خود اختصاص داده است.

تخلفات کرونایی رتبه اول فراوانی گزارشات

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، احمد موقر، سامانه سجام را پل ارتباطی دادگستری با سطح جامعه دانست و گفت: سامانه مذکور به عنوان سامانه خبرگیری دادگستری، در تمام حوزه ها، آماده دریافت خبرها و اطلاعات مربوطه است و هویت افراد به هیچ وجه آشکار نمی شود؛ به منظور اطمینان خاطر فرد گزارش دهنده مبنی بر مخفی مانده هویت وی، سامانه به هیچ وجه امکان شناسایی فرد گزارش دهنده را ندارد مگر آنکه خود طرف بخواهد.
وی افزود: از بدو تاسیس سامانه سجام تاکنون، دو هزار و ۲۵۷ فقره گزارشات مردمی در این سامانه ثبت شده است. همچنین در سه ماهه اول امسال، ۲۵۳ فقره گزارش در این سامانه به ثبت رسیده است که ۲۳ مورد آن مربوط به بحث انتخابات بود.
موقری با بیان این که در سال ۱۳۹۹، بیشترین گزارشات ثبت شده در سامانه مربوط به تخلفات کرونایی بود، افزود: در سال ۱۳۹۹، ۳۵۰ فقره مربوط به گزارشات کرونایی در این سامانه ثبت شده است. که مردم می توانند با مراجعه به سایت www.sajam.scpe.ir نسبت به ثبت هرگونه گزارش خود اقدام نمایند که در اسرع وقت به تمامی آنان رسیدگی خواهد شد.

منبع: نصر نیوز