اخبار منطقه ارسباران » حوادث
کد خبر : 48710
پنجشنبه - ۱۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
بخشدار مرکزی خداآفرین:

آتش به پنج هکتار از مراتع خداآفرین خسارت زد

بخشدار مرکزی خداآفرین گفت: در آتش‌سوزی که در محدوده‌ روستاهای اوغاش و بایدوق رخ داد، به پنج هکتار مراتع مشجر شامل بوته‌های سماق و قره‌تیکان خسارت وارد شد.

آتش به پنج هکتار از مراتع خداآفرین خسارت زد

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، امیر علیاری روز پنجشنبه در گفت و گویی با اشاره به اینکه در عملیات مهار این آتش‌سوزی، معاون فرماندار، بخشدار مرکزی، نیروهای هنگ مرزی، منابع طبیعی، سپاه و بسیج، شهرداری خمارلو، دهیاران بخش مرکزی و اهالی روستاهای یاد شده حضور داشتند، افرود: به دلیل اقدام به‌ موقع از گسترش آتش به بیشه‌زارها جلوگیری شد و به درختان آسیبی وارد نشد.

 وی گفت: هوای گرم، صعب‌العبور بودن مسیر و پیاده‌روی چند ساعته کار عملیات مهار آتش‌سوزی را با مشکل مواجه کرده بود اما در نهایت پس از چند ساعت تلاش، آتش به‌طور کامل مهار شد.

بخش وسیعی از وسعت ۱۶۴ هزار هکتاری جنگلهای ارسباران به عنوان ذخیره گاه زیست کره در محدوه شهرستان خداافرین واقع است و همه ساله با گرم شدن هوا شاهد وقوع آتش سوزی در این منطقه هستیم.

خداآفرین در شمال شرقی استان آذربایجان شرقی بین رشته کوههای جنگلی قره داغ و رشته کوههای قفقاز واقع شده است این منطقه از شمال به جمهوری آذربایجان و ارمنستان محدود است و از غرب به شهرستان جلفا و از شرق به استان اردبیل محدود می باشد.

منبع: ایرنا