اخبار استان آذربایجان شرقی » سلامت
کد خبر : 48746
شنبه - ۱۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

واکسیناسیون ۶۵ سال به بالا در آذربایجان ‌شرقی از هفته آینده 

معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از واکسیناسیون گروه سنی ۶۵ سال به بالا در آذربایجان ‌شرقی از هفته آینده خبر داد.

واکسیناسیون ۶۵ سال به بالا در آذربایجان ‌شرقی از هفته آینده 

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، عباسعلی درستی گفت: روز‌های شنبه و یکشنبه آینده محموله جدید واکسن برای تزریق به افراد بالای ۶۵ سال به دستمان می‌رسد، ان شاء الله واکسیناسیون این گروه از افراد جامعه استان را از روز دوشنبه آغاز می‌کنیم.

وی با بیان اینکه روند افزایشی بیماری کرونا در آذربایجان شرقی نسبت به متوسط کشوری، ملایم‌تر و کندتر است، اظهار کرد: در روز‌های گذشته وضعیت کرونای استان همزمان با شروع موج پنجم بیماری در کشور، روند افزایشی یافته است.

دکتر درستی در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون استان گفت: وزارت بهداشت قول داده که این روز‌ها محموله واکسن کرونا را تحویل دهد تا واکسیناسیون گروه سنی زیر ۷۰ سال را آغاز کنیم، هرچند که واکسن کرونای ۲۰ درصد از افراد این گروه در شهرستان‌ها و به خصوص برخی نقاط روستایی استان تزریق شده است.

معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: از مردم خواهش می‌کنیم که برای تزریق واکسن بدون اطلاع رسانی به مراکز بهداشت مراجعه نکنند و منتظر باشند تا همکاران مراکز بهداشت شهرستانها آن‌ها را دعوت کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما