اجتماعی » اخبار استان آذربایجان شرقی
کد خبر : 48863
سه شنبه - ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
رئیس بسیج سازندگی آذربایجان ‌شرقی خبر داد؛

اجرای ۸۰۰ میلیارد تومان طرح در مناطق محروم آذربایجان شرقی

رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی از اجرای ۸۰۰ میلیارد تومان طرح در مناطق محروم خبرداد و گفت: این مجموعه در قالب طرح سه ساله تعداد یک‌هزار و ۹۶۰ اجرا می‌کند.

اجرای ۸۰۰ میلیارد تومان طرح در مناطق محروم آذربایجان شرقی

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، محمد اسکندری گفت: برای اجرای این تعداد طرح ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری لازم است که در صورت تحقق آن تحولات بسیار مهم در مناطق محروم آذربایجان شرقی ایجاد و گامی مهم در محرومیت زدایی برداشته می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح‌های فوق در حوزه‌های آب، برق، ساخت خانه‌های بهداشت و عالم، مرمت و بازسازی مدارس و مساجد و اجرای برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی به انجام خواهد رسید، زودبازده بودن، کم‌هزینه بودن و عام‌المنفعه بودن را از ویژگی‌های اجرای طرح‌های مختلف توسط بسیج سازندگی بیان کرد.

اسکندری اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی آذربایجان شرقی می‌توانند طرح‌هایی با خصوصیت‌های مزبور را به بسیج سازندگی واگذار کنند تا با بهترین کیفیت آن را تحویل بگیرند.

وی موفقیت بسیج سازندگی آذربایجان شرقی در سال‌های ۱۳۹۸ و ۹۹ را نشانه‌ای بارز از کیفیت اجرای طرح‌های عمرانی توسط این مجموعه دانست و یادآور شد: بسیج سازندگی استان طی این دو سال مقام نخست کشوری را در اجرای پروژه‌های عمرانی و محرومیت زدایی کسب کرده است.

اسکندری با اشاره به توانمندی‌های جهادگران بسیجی آذربایجان شرقی در اجرای طرح‌های مختلف محرومیت‌زدایی، از این مجموعه به عنوان بازوان دستگاه‌های اجرایی نام برد و یادآور شد: ما با قاطعیت اعلام می‌کنیم که خواستار مشارکت در اجرای سخت‌ترین پروژه‌های عمرانی در نقاط دوردست هستیم و چون نگرش انتفاعی در بسیج سازندگی حاکم نیست به راحتی می‌توانیم با دستگاه‌های اجرایی وارد همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه شویم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد سه هزار و ۵۰۰ گروه جهادی در قالب اقشار مختلف به صورت جغرافیا و محله‌محور در آذربایجان شرقی فعال هستند، گفت: این تعداد گروه جهادی علاوه بر فعالیت‌های محرومیت‌زدایی و عمران و آبادانی شهرها، روستاها و مناطق محروم استان، به دلیل شیوع ویروس کرونا در حوزه مقابله با گسترش این ویروس نیز فعالیت‌های گسترده‌ای دارند.

منبع: مهر