اخبار استان آذربایجان شرقی » اقتصادی
کد خبر : 49098
یکشنبه - ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان:

۵۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات آذربایجان ‌شرقی در سال مالی ۱۳۹۹ جذب شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، پایان تیرماه را آخرین مهلت جذب اعتبارات و اسناد سال مالی ۱۳۹۹ خواند و تشریح کرد: از مجموع حدود ۵۸۰ میلیارد تومانی اسناد اعتباری در دست اقدام استان ۵۲۰ میلیارد تومان جذب شده است.

۵۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات آذربایجان ‌شرقی در سال مالی ۱۳۹۹ جذب شد

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، داود بهبودی  روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری جلسه اخیر شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان شرقی با حضور استاندار اظهار کرد: در روزهای باقی مانده از تیر ماه نیز باید نهایت تلاش خود را برای جذب حداکثری این منابع به کار گیریم تا ۶۰ میلیارد تومان اعتبار باقی مانده را نیز جذب کنیم.

وی اظهار کرد: در این جلسه به تمامی دستگاه‌های اجرایی استان تاکید کردیم که جذب منابع اسناد را سرعت بخشند تا این اعتبارات برگشت نداشته باشند و در خصوص آیین نامه‌های جدید تصویب و تائید پروژه‌های اعتبارات دولتی که مصوبه کمسیون ماده ۲۳ را نیاز دارد، بر مطالعات مورد نیاز اولیه تاکید شد.

وی به وضعیت اجرای طرح‌های جهش تولیدآذربایجان شرقی نیز اشاره کرد و افزود: : در بخش کشاورزی ۱۸ طرح داریم که ۱۱ مورد آن در دست اجرا بوده و بخش عمده‌ای از این طرح‌ها از تسهیلات بانکی در قالب سرمایه ثابت یا سرمایه در گردش با یارانه سود بهره می‌برند و پیشرفت مطلوبی نیز دارند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی ادامه داد: در بخش گردشگری نیز چهار پروژه دولتی داریم که منابع همه آن‌ها جذب و تامین شده است؛ از این تعداد دو مورد بهره برداری شده و دو مورد نیز بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد؛ هم‌چنین در این حوزه هفت طرح توسط بخش خصوصی اجرا می‌شود که بخشی تسهیلات مورد نظر را دریافت کرده اما بخشی از پروژه‌ها در دریافت تسهیلات به مشکل بانکی برخورده‌اند که استاندار تاکید کردند این مسائل پیگیری و رفع شود.

وی یادآوری کرد: در بخش صنعت و معدن نیز  ۱۲ پروژه داریم که پیگیری می‌شوند.

وی گفت: در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان هم‌چنین گزارش عناوین اولویت دار پروژه‌های پژوهشی و تحقیقاتی سال جاری که از محل یک درصد اعتبارات جاری دستگاه‌های اجرایی تامین می‌شود و دارای مصوبه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری است، با ۲۰ محور اولویت دار تصویب شد که وارد مرحله فراخوان می‌شود.

بهبودی با اشاره به عقد تفاهم نامه با سازمان صدا و سیما، تشریح کرد: خوشبختانه واحد سیار جدید صدا و سیما مجهز به ۱۰ دوربین با اقدام مشترک استان و سازمان صدا و سیما در حال آماده شدن نهایی و بهره برداری است؛ امروز هم در راستای این تجربه موفق تفاهم نامه جدیدی در خصوص ارتقای سیستم نودال و پخش HD به حجم ۲۵ میلیارد تومان امضا شد که امیدورایم بتواند در ارتقای کیفیت واحد پخش سیما به استان کمک کند.

وی گفت: از این رقم ۵۰ درصد از طریق منابع  خود سازمان صدا و سیما و ۵۰ درصد نیز توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین خواهد شد.

منبع: ایرنا