اجتماعی » اخبار استان آذربایجان شرقی
کد خبر : 52527
سه شنبه - 20 مهر 1400 - 14:34
معاون گردشگری مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی:

پروانه گردشگری کشاورزی در ۴ شهر آذربایجان‌ شرقی صادر شد

معاون گردشگری مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی از صدور پروانه فعالیت گردشگری کشاورزی در ۴ شهر تبریز، مراغه، مرند و جلفا خبر داد.

پروانه گردشگری کشاورزی در ۴ شهر آذربایجان‌ شرقی صادر شد

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، علیرضا بایرام زاده روز سه‌شنبه در گفتگویی، مجموع کل پروانه‌های صادر شده گردشگری کشاورزی در آذربایجان شرقی را ۱۴ مورد اعلام و اضافه کرد: شهرستان اهر با ۶ مورد در صدر این لیست قرار دارد و مجوزهای فعالیت با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی استان برای واحدهایی صادر می‌شود که در کنار فعالیت اصلی کشاورزی امکان ارائه خدمات گردشگری کشاورزی را نیز دارا هستند.

وی افزود: آذربایجان شرقی یکی از استان‌های مطرح در تنوع محصولات کشاورزی بوده و این امر  بستر مناسبی برای جذب گردشگر در فصول مختلف سال و برگزاری جشنواره‌های مختلف محصولات کشاورزی را فراهم کرده است.

وی اظهار داشت: بر همین اساس جشنواره‌های متنوعی در این زمینه مثل جشنواره‌های سیب مراغه، هلوی شبستر، انگور ملکان، زعفران مرند، زغال‌اخته کلیبر و جشنواره سماق هوراند، جشنواره گلاب‌گیری گل محمدی در شهرستان اسکو و آذرشهر در طول سال برگزار می شود که از ظرفیت‌های ارزشمند گردشگری کشاورزی آذربایجان شرقی به شمار می رود.

به گفته وی در همین راستا تعداد ۵ پروانه فعالیت گردشگری کشاورزی نیز اخیرا” در شهرستان‌های تبریز، مراغه، مرند و جلفا صادر شد.

وی ادامه داد: با توجه به قابلیت‌های منحصربه‌فرد کشاورزی آذربایجان شرقی، تنوع محصولات تولیدی، رغبت گردشگران و همچنین لزوم بهره‌مندی از این ظرفیت بی‌نظیر و ارزشمند در راستای توسعه گردشگری در تلاش هستیم تعداد پروانه‌های بهره‌برداری گردشگری کشاورزی را تا پایان سال به دو برابر ظرفیت کنونی افزایش دهیم.