اجتماعی » اخبار استان آذربایجان شرقی
کد خبر : 68802
دوشنبه - 7 آذر 1401 - 17:56
مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد:

برگزاری مانور زلزله در مدارس آذربایجان شرقی

مدیرکل آموزش و پرورش استان از برگزاری مانور زلزله در مدارس آذربایجان شرقی خبر داد. 

برگزاری مانور زلزله در مدارس آذربایجان شرقی

 به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، علیرضا صیادی گفت: فردا سه‌شنبه ۸ آذرماه ۱۴۰۱ مانور سراسری زلزله در مدارس استان همزمان با سراسر کشور با به صدا درآمدن زنگ زلزله فرضی به اجرا در می‌آید.

وی بیان کرد: با نواخته شدن این زنگ که به منزله یک زلزله فرضی است  و به طور همزمان در فاصله زمانی ساعت ۱۰ تا ۱۰:۳۰ به مدت یک دقیقه به صدا درمی‌آید؛ حدود ۸۰۰ هزار دانش آموز در ۴۰ ناحیه و منطقه استان در تمام دوره های تحصیلی نحوه صحیح پناه‌گیری، عملیات تجسس، امداد و نجات و انتقال و درمان مجروحان، هنگام مواجهه با زلزله را طبق آموزش‌های ارائه شده به طور عملی به مرحله اجرا در می‌آورند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: در این مانور که دستورالعمل اجرایی آن از طریق وزارت آموزش و پرورش به مدیران تمامی مدارس ارسال شده است دانش‌آموزان چگونگی پناه‌گیری سریع و صحیح هنگام وقوع زلزله را تمرین می‌کنند.
وی ادامه داد: این مانور با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش، مدیریت بحران استانداری، مدیریت بحران شهرداری تبریز، سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری تبریز، سازمان جمعیت هلال احمر، فرماندهی نیروی انتظامی، مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، فرماندهی سپاه عاشورا، شرکت های آب و برق و گاز و سازمان صدا و سیما برگزار می‌شود.
صیادی تاکید کرد: مانور شبیه‌سازی شرایط بحرانی و یک مجموعه از تمرین‌ها برای ارزیابی برنامه‌های تدوین شده به منظور مقابله و مواجهه با حوادث و بلایا به ویژه زلزله در تمامی مکان‌ها از جمله مدارس است.

منبع: نصرنیوز