مرتضی شفیعی در حاشیه‌ برگزاری نهمین نمایشگاه مطبوعات استان آذربایجان شرقی گفت: رسانه‌ های مکتوب و مجازی، نمایندگی خبرگزاری‌ ها، سرپرستی روزنامه‌ های سراسری، هفته‌ نامه‌، دوهفته‌ نامه، ماهنامه و فصلنامه در قالب بیش از ۶٠ غرفه‌ در سالن شهریار نمایشگاه بین‌ المللی تبریز در این رویداد فرهنگی رسانه‌ ای حضور دارند.

به گفته‌ وی نهمین دوره‌ نمایشگاه مطبوعات استان آذربایجان شرقی پس از چند سال وقفه برگزار می‌ شود که باید این اتفاق را به فال نیک گرفت.

شفیعی افزود: مطبوعات و رسانه‌ های محلی با چالش‌ های بسیاری مواجهند و برگزاری چنین نمایشگاه‌ هایی فرصتی برای دیده شدن و ارائه‌ قابلیت‌ ها و ظرفیت‌ های آنهاست.

مدیر خانه‌ مطبوعات آذربایجان‌ شرقی همچنین از برگزاری نشست‌های تخصصی و برنامه‌های جنبی مرتبط با نمایشگاه مطبوعات در سالن شهریار خبر داد و تصریح کرد: نشست تخصصی تبریز ٢٠١٨ با حضور غلامحسین مسعودی ریحان، عضو شورای شهر تبری ، جایگاه مطبوعات تبریز و آذربایجان در کشور با سخنرانی محمد عزیزی‌ راد، مطبوعات آذربایجان در دوره‌ مشروطه با سخنرانی رحیم رئیس‌ نیا، کارگاه تخصصی اقتصاد رسانه با سخنرانی دکتر موسایی، آسیب‌ شناسی مطبوعات محلی با حضور اعضای تشکل‌ های صنفی رسانه‌ ای، میزگرد تخصصی رسانه و آموزش، کارگاه آموزشی سوژه‌ یابی در رسانه، دوره‌ آموزشی عکاسی خبری و راهکارهای ارتقای کیفی مطبوعات محلی از جمله برنامه‌ های جنبی نمایشگاه مطبوعات در نهمین دوره‌ برگزاری آن است.

وی برگزاری نمایشگاه مطبوعات در سالن شهریار را نقطه‌ قوت دیگر این نمایشگاه دانست و افزود: این نمایشگاه مطالبه‌ شهروندان و اهالی رسانه بود که با درخواست‌ های اهالی فرهنگ و رسانه این خواسته تحقق یافته است.

گفتنی است پانزدهمین نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تبریز با حضور بیش از ١٠٠٠ ناشر داخلی و ١٢۵ ناشر خارجی، از ساعت ١٠ الی ٢٠ روزهای دوم تا هفتم آبان ماه در مکان نمایشگاه بین‌المللی تبریز در حال برگزاری است.