به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، داریوش حکیمی در گفتگوی خبری با اصحاب رسانه در خصوص سلامت حوزه های امتحانات نهایی اظهار کرد: سال گذشته نیز شرایط امسال را داشتیم و تمام پروتکل‌ها را مدنظر گرفتیم در سال جدید نیز این موضوع با توجه به شرایط جدید مورد بازبینی قرار گرفته است و دستورالعمل جدید به نواحی و مناطق ۳۹گانه استان ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه درسال گذشته .۲۹۰حوزه امتحانی در پایه دوازدهم داشتیم افزود: اکنون ۳۱۰ حوزه اجرا برای اخذ آزمون برای دانش‌آموز پایه دوازدهم پیش بینی شده و  فاصله صندلی‌ها از هم ۴ مترمربع است و از هر طرف ۲ متر پیش بینی شده و در بحث تهویه نیز سالن‌ها در شرایط بهتری قرار گرفته اند.

حکیمی ادامه داد: تاکید کردیم هرجایی که امکان برگزاری آزمون در فضای باز وجود دارد این کار صورت بگیرد تا از دغدغه‌ها کاسته شود.

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان عنوان کرد: همکاری عوامل اجرایی، دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان برای رفت و آمد دانش‌آموزان مهم است توصیه کردیم تجمع قبل و بعد از ورود به سالن مدیریت شود و زمان ورود به محل آزمون افزایش یابد.

وی اظهار کرد: در پایه نهم امتحانات به صورت مدرسه ای برگزار می‌شود لذا تراکم در پایگاه‌های امتحانی این پایه کم و حدود ۳۰ دانش‌آموز است. در حوزه امتحانی پایه دوازدهم یک نفر مراقب سلامت در حوزه نظارت کافی را دارد و از سوی شبکه‌های بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز این نظارت‌ها صورت می‌گیرد.

حکیمی گفت: کد ملی تمام دانش‌آموزان شرکت کننده در آزمون را در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است و در سامانه ماسک وضعیت آنان چک خواهد شد.

رئیس اداره سلامت و تندرستی استان افزود: برای دانش‌آموزانی که کرونا دارند یا مشکوک هستند در فضای قرنطینه و جداگانه برگزاری آزمون را درنظر گرفتیم افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند نیز به صورت جداگانه امتحان می‌دهند. در خوداظهاری هر فردی که اعلام کند که هنگام برگزاری امتحانات علائم دارد جداگانه امتحان می‌دهد.