به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، حسین فتحی با اعلام این خبر گفت: سهمیه‌ آذربایجان شرقی در این طرح سه هزار نفر است که تاکنون ۳۵۳۱ نفر برای بهره مندی از این طرح در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام کرده اند، از این تعداد ۶۴۳ نفر مرد و ۲۶۷۷ نفر زن هستند.

وی ادامه داد: در مرحله دوم اجرای این طرح محدودیت هایی برای ثبت نام وجود داشت،خوشبختانه اکنون این مشکل بر طرف شده و اکنون تمامی علاقه مندان می توانند در این طرح ثبت نام کند.

فتحی با ارائه توضیحاتی پیرامون مراحل اجرای این طرح افزود: مرحله‌ اول این طرح به شناسایی و اولویت بندی افراد اختصاص داشته و مرحله‌ دوم مربوط به بحث توانمند سازی و آموزش افراد علاقمند بوده و مرحله‌ سوم به موضوع اتصال به بازار اختصاص داده شده است.

وی  مهم ترین هدف از اجرای این طرح را حمایت از پیشران‌ها عنوان کرد و افزود:  آموزش های مورد نیاز  در حوزه های  بسته بندی، بازاریابی، صادرات و…  ارائه شده  و از طریق سیستم ها و کانال های اطلاع رسانی  محصولات تولیدی به کل  کشور و کشور های هدف معرفی خواهد شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی در کنار سایر نهاد ها در پیشبرد این طرح همراه ما بوده است.

وی توانمند سازی پیشران ها و راه اندازی فروشگاه های آنلاین را از مهم ترین برنامه ها عنوان کرد و افزود: در این خصوص وبینارهایی به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار شده است  و براساس تحقیقات به عمل آمده بعضی از مشاغل نیز به گونه ای هستند که پس از اتمام دوره های آموزشی دیگر نیازی به حمایت های بیشتر ندارند و خود افراد می‌توانند این مشاغل را ادامه دهند.

فتحی اظهار کرد: براساس اولویت بندی صورت گرفته تاکنون۱۲۰۰ نفر از متقاضیان، آموزش های لازم را دیده اند و این موضوع تا اتمام طرح ادامه خواهد داشت.