به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، علی صفایی‌فرد امروز در گفت‌وگویی اظهار داشت: مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در دو ماهه اول امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۱۳۷ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته‌ها ۹۵ نفر بوده حدود ۴۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان، گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۱۱۱ نفر مرد و ۲۶ نفر زن بودند.

صفایی‌فرد افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۸۵ فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، ۳۵ نفر در مسیرهای درون شهری، ۹ نفر در جاده‌های خارج از استان یا نامعلوم گزارش شده است همچنین در طی مدت مذکور ۵ نفر از این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و ۳ نفر نیز با فاصله بیش از ۳۰ روز از زمان تصادف فوت کرده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با اعلام اینکه در اردیبهشت امسال ۶۷ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، تصریح کرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۵۳ نفر بود ۲۶ نفر افزایش یافته است.

صفایی‌فرد متذکر شد: در طی دو ماهه اول امسال تعداد مصدومین حوادث رانندگی مراجعه‌کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۲ هزار و ۳۶۰ نفر بوده است که از این تعداد یک‌هزار و ۷۴۲ نفر مرد و ۶۱۸ نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی یک‌هزار و ۹۱۶ نفر گزارش شده بود ۲۳ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در اردیبهشت امسال یک‌هزار و ۸۷ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک‌هزار و ۱۶۶ نفر بوده ۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

صفایی‌فرد یادآور شد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۹ در استان ۷۵۸ نفر بود که از این تعداد ۱۱۶ نفر زن و ۶۴۲ نفر مرد بوده است. مصدومان این حوادث نیز در سال ۹۹ بالغ بر ۱۴ هزار و ۷ نفر گزارش شده است.

منبع: فارس