به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، حافظ باباپور گفت: افزایش تسهیلات احداث مسکن روستایی به ۱۰۰ میلیون تومان مشوق خوبی برای تداوم امر مقاوم‌سازی است و این تسهیلات با کارمزد پنج درصد پرداخت می‌شود.

به گفته وی پیش از این مدت بازپرداخت این تسهیلات ۱۵ ساله بود که این بازه نیز به ۲۰ سال افزایش یافته است و اقساط ماهیانه آن به حدود ۷۰۰ هزار تومان می‌رسد.

وی پرداخت این تسهیلات را فرصت مناسبی برای مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی دانست و اظهار داشت: افرادی که در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر دارای خانه فرسوده و آسیب‌پذیر هستند، همچنین کسانی که زمین با کاربری مسکونی در اختیار دارند، می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی به عملیات اجرایی ۴۲۰ واحد مسکن محرومان در استان اشاره و بیان کرد: تاکنون پی کنی هزار و ۴۰۵ واحد، اجرای فونداسیون هزار و ۳۰۰ واحد، اجرای ستون ۷۰۰ واحد و اجرای سقف ۵۵۰ واحد انجام شده و برای احداث این واحدها ۳۹۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض تخصیص یافته است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌شرقی هم از پرداخت بیش از هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به دهیاری‌های استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: طی هشت سال گذشته این اعتبارات با افزایش قابل توجهی روبه رو بوده است.

«تقی کرمی» با بیان‌ اینکه ۲۹۵ طرح هادی در مناطق روستایی استان با حدود ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست، افزود: این طرح‌ها در ۱۱۲ روستا از محل اعتبار قیر رایگان و نیز ۱۸۴ روستا نیز از محل اعتبارات استانی و ملی اجرا می‌شود.

منبع: ایرنا