به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، میر محسن حسینی قمی در واکنش به کشته شدن یک قلاده خرس قهوه‌ای در شهرستان اهر، گفت: با توجه به توسعه فعالیت های انسان ساخت از جمله کشاورزی که احیاناً با زیستگاه های حیات وحش تداخل دارد، موجب مواجهه ناخواسته حیات وحش و انسان شده که متأسفانه در برخی موارد موجب اتلاف حیوانات وحشی می شود.

وی افزود: شکارچیان متخلف نیز با اهداف متعددی مبادرت به شکار گونه های مختلف می کنند که قطعاً با برخورد و پیگیری قضایی سازمان حفاظت محیط زیست مواجه خواهند شد.

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به کشته شدن خرس قهوه ای در توابع شهرستان اهر، گفت: بر اساس گزارشات مردمی در مورخه یکم تیرماه سال جاری مبنی بر تلف شدن یک قلاده خرس قهوه ای در یکی از توابع شهرستان اهر، تیمی از مأموران یگان حفاظت به منطقه اعزام که با توجه به گرمای هوا با لاشه گندیده شده این حیوان مواجه شدند.

حسینی قمی گفت: تحقیقات برای شناسایی شکارچی متخلف شروع شده است و با مشخص شدن عامل یا عوامل خاطی، پیگیری های لازم برای برخورد قضایی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در سال جاری به دلیل شرایط خاص اقلیمی و سرمازدگی درختان جنگلی، گونه خرس با کمبود منابع غذایی مواجه شده و لاجرم به سکونت گاه های انسانی پناه می برد.

معاون محیط طبیعی اداره‌کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در پایان از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه حیوانات وحشی در مناطق مسکونی، مراتب را به نزدیک ترین اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند تا اقدامات لازم برای خارج کردن حیوانات وحشی از این مناطق توسط یگان حفاظت سازمان انجام شود.