به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، ابراهیم فرجی پور در حاشیه صعود سراسری کوهنوردان کارگر کشور به قله فندقلوی شهرستان اهر با اشاره به اینکه این برنامه چهارمین صعود کارگران طی سال جاری در سطح کشور بوده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه کارگران در حیطه کاری و واحدهای تولیدی و صنعتی با مشغله کاری سختی روبرو هستند، برگزاری کوه‌ پیمایی‌ ها می‌ تواند در نشاط، شادابی و سلامتی آن‌ ها تأثیرگذار باشد.

وی ضمن اعلام اینکه سلامتی کارگران به‌ عنوان چرخ دنده های اقتصاد کشور به رونق تولید کشور نیز کمک می کند، گفت: برنامه های کوهنوردی شاید در ظاهر غیر از تفریح مفهوم دیگری نداشته باشد اما همین برنامه‌ ها موجب می‌ شود تا کارگران سراسر کشور همدیگر را بهتر بشناسند و رفاقتی که بین آن‌ ها شکل می‌ گیرد در واقع نوعی اتحاد و انسجام ملی نیز بین آنها اتفاق خواهد افتاد.

دبیر انجمن کوهنوردی کارگران کشور همچنین با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر از کارگران کشور در برنامه‌ های کوهنوردی شرکت کرده بودند، ابراز داشت: خوشبختانه با حمایت‌ های فدراسیون و مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وضعیت برنامه‌ های کوهنوردی کارگران هر ساله نسبت به سال گذشته بهتر و با کیفیت‌ تر می شود.

فرجی پور در ادامه گفت: امسال سومین سالی است کارگران سراسر کشور به قله‌ های شهرستان اهر صعود می‌ کنند که در این برنامه ۲۵۰ کوهنورد از ۱۹ استان مختلف کشور شرکت کرده بودند.

وی افزود: در صعود سراسری کارگران به قله فندقلوی شهرستان اهر طبق زمان بندی به خوبی پیش رفت و کادر فنی و پشتیبانی از نظم خوبی برخوردار بودند.

دبیر انجمن کوهنوردی کارگران کشور همچنین در پایان گفت: برای شهریور ماه سال جاری سه برنامه صعود سراسری در استان های آذربایجان غربی، البرز و قزوین برای کارگران کشور تدارک دیده شده است.