به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، حجت الاسلام و المسلمین جواد حاجی‌ زاده در جلسه شورای زکات شهرستان اهر، انجام فریضه زکات را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: در آیه‌ های قرآن کریم به فریضه زکات توجه ویژه‌ ای شده است و با توجه به اینکه زکات یکی از واجبات بوده توجه به انجام این فریضه واجب مهم است.

وی هدف از برگزاری جلسات شورای زکات و اقامه نماز را ترویج فرهنگ این دو اصل مهم عنوان کرد و افزود: کمیت برای ما مهم نیست بلکه آن چیزی که مهم به نظر می‌ رسد، عمل به واجبات از سوی مردم است.

حاجی‌ زاده اضافه کرد: کسی که زکات خواری می‌ کند در واقع حرام‌ خواری کرده که در جامعه اثرات منفی به دنبال دارد، به‌ طوری که برخی از آسیب‌ های اجتماعی موجود در جامعه که نمی‌ توان ریشه آن‌ ها یافت به همین مسائل باز می‌ گردد و هیچ‌ کسی نمی‌ تواند علل بروز آن ناهنجاری‌ های اجتماعی را درک کند.

امام جمعه اهر با انتقاد از اینکه چرا به‌ اندازه کالاهای خارجی نباید دین اسلام و شرعیات نیز تبلیغ نشود، گفت: باید دین اسلام را با قراردادن در ویترین، آن را تبلیغ کنیم و اگر بخواهیم جامعه‌ مان اصلاح شود، چرا نباید با ریشه‌ یابی به اصل قضیه پرداخت کنیم در حالی که متأسفانه اصل قضایا رها شده و به فرعیات توجه می‌ شود.

امام جمعه اهر یکی از وظایف اصلی شورای زکات شهرستان را ترویج عمل به واجبات زکات ذکر کرد، بیان داشت: فضای مجازی که امروزه زندگی مردم را پر از مسائل بی‌ معنا کرده، جای خالی ترویج واجبات علی‌ الخصوص زکات و نماز در فضای مجازی احساس می‌ شود ولی می‌ شد که نسبت به ترویج این دو اصل واجب در فضای مجازی نیز ترویج شود.