به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، علی الهیار ترکمن در گفت وگویی درباره جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان اظهار کرد: قرارداد فعلی پایان آذرماه به اتمام می رسد. استعلام قیمت از شرکت ها را شروع کردیم و دو هدف مشخص داشتیم. نخست آنکه فعالیت های ما محدود نشود و بتوانیم همان ۱۳ فعالیت بلکه بیشتر از آن را ارائه کنیم و دوم آنکه شوک قیمتی برای فرهنگیان نداشته باشیم.
وی افزود: با توجه به موارد مشخص شده، استعلام قیمت ها انجام و در راستای صرفه و صلاح فرهنگیان اقدام می کنیم.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره تغییر از روش صندوقی به بیمه گری نیز گفت: قطعا تغییر از روش صندوقی به بیمه گری یک شوک قیمتی را ایجاد می کند، ما در حال بررسی هستیم که ببینیم این میزان چقدر است و تا چه اندازه با توان مالی فرهنگیان همخوان است و یا چقدر متقاضی وجود دارد. همه این موارد را بررسی و در قرارداد جدید لحاظ می کنیم.
الهیار درباره پرداخت هزینه های درمان کرونا هم گفت: اکنون در هیچ کدام از شرکت هایی که بیمه تکمیلی ارائه می کنند سرفصل جداگانه ای تحت عنوان کرونا وجود ندارد. برخی شرکت ها خودشان پیشنهادات ویژه ای داده اند اما در چارچوب بیمه های تکمیلی نیست.
وی ادامه داد: اما از آنجا که کرونا جزو بیماری ها محسوب می شود، اگر شخصی بستری شود هزینه هایش از بیمه تکمیلی موجود قابل تامین است. امسال هزینه درمان تعدادی از فرهنگیان که کارشان به بستری کشیده شده بود را پردخت و به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ کرده ایم که حتما باید کرونایی ها را در اولویت ویژه خودشان قرار دهند.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: تا دوهفته دیگر وارد قرارداد جدید می شویم.

منبع: ایسنا