به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، غلامرضا رسول زاده روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: این طرح ها در جاده های تبریز – اهر، مرند – ایواوغلی، مرند – جلفا، آذرشهر – عجب شیر، مراغه – هشترود، میانه – هشترود و آزادراه تبریز – زنجان در قالب لکه گیری و پایانه بار تبریز، بستان آباد – تبریز، یامچی – یکانات و نوارمرزی در قالب روکش آسفالت در حال اجراست.

وی اظهار کرد: تاکنون طول روکش آسفالت و لکه گیری انجام شده در این جاده ها بیش از ۶۸ کیلومتر بوده و کل تناژ آسفالت مصرف شده در آن ها ۶۷ هزار و ۸۹۳ تن است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: از ابتدای سال جاری ۷۲ کیلومتر از جاده های مختلف استان نیز درزگیری شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری ۲ هزار و ۴۶ کیلومتر خط کشی در راه های استان اجرا شده و عملیات اصلاح نقاط و رفع نقطه پرتصادف ۱۴ محور نیز در حال انجام است.

رسول زاده خاطرنشان کرد: در این مدت یک هزار و ۵۶ کیلومتر اصلاح شیب شیروانی، ۲ هزار و ۲۳۷ کیلومتر شانه سازی، ۴۸۷ کیلومتر بهسازی مسیر و سه هزار و ۸۰ کیلومتر تیغ زنی و تسطیح راه های شنی در جاده های مختلف استان برای نگهداری و ارتقای ایمنی تردد راه های استان انجام شده است.

منبع: ایرنا