به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، دکتر محمد میرزاپور در جلسه مشترک با معاون بهداشتی و تیم پایش دانشگاه علوم پزشکی تبریز که به منظور بررسی آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان اهر برگزار شد، از رشد ۲۵۰ درصدی روند ابتلا به کرونا در شهرستان اهر نسبت به چهار ماه گذشته خبر داد و گفت: روند بستری بیماران کرونایی طی تیرماه نسبت به چهار ماهه گذشته افزایش ۴ برابری دارد.

وی با اشاره به اینکه در نیمه دوم فروردین ماه از نظر شیوع کرونا در شهرستان اهر شاهد پیک بیماری بودیم، اظهار داشت: روند شیوع کرونا تا نیمه اول خرداد ماه در شهرستان اهر روند صعودی داشت و از نیمه دوم خردادماه نیز روند افزایشی ابتلا و بستری بیماران کرونایی دوباره اوج گرفت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر افزود: در حال حاضر به طور میانگین روزانه ۱۲ بیمار جدید در بیمارستان باقرالعلوم (ع) اهر بستری می شوند که تا این لحظه ظرفیت تمامی بخش های بستری بیمارستان از لحاظ بستری بیماران کرونایی تکمیل شده است.

میرزاپور تاکید کرد: قصد داریم بخش جدیدالاحداث بیمارستان را برای بیماران عادی اختصاص دهیم و به همین منظور تمامی بخش های بیمارستانی مختص بیماران کرونایی می‌شود.

وی از افزایش آمار بیماران بدحال کرونایی و جان باختگان کرونایی از ابتدای تیرماه در این شهرستان خبر داد و گفت: متاسفانه به طور میانگین ۵۰ درصد از تست‌ های کرونا از بیماران در شهرستان اهر مثبت می ‌شود و آن ‌چه که امروز از آن نگران هستیم افزایش مبتلایان و جان‌ باختگان کرونایی است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر با بیان این‌که متاسفانه شهرستان اهر هر سه روز یک جان باخته کرونایی دارد، گفت: متاسفانه ۲۴ درصد جان باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان اهر هیچ‌گونه بیماری زمینه‌ای نداشتند.

محمد میرزاپور در ادامه با ابراز نگرانی از افزایش حضور مردم اهر در مراسمات عقد، عروسی، میهمانی و مراکز تجمعی همچون بازار، گفت: در بانک های اهر به خاطر این که موارد ابتلا در بین کارمندان وجود داشت و جزو مشاغل پرخطر محسوب می شود طی جلسه‌ای با روئسای بانک‌ها  اجرای پروتکل ‌های بهداشتی را در بانک ‌ها الزامی کرده ‌ایم.

وی با ذکر اینکه در برخورد با مراسمات پنهانی عروسی و برگزاری عروسی که در باغات اهر برگزار می ‌شود، از طریق دستگاه قضایی اقدام به برخورد شده است، گفت: اخیراً موارد متعددی از برگزاری مراسم عروسی در باغات اهر که بدون رعایت پروتکل ‌های بهداشتی و تهدید علیه بهداشت عمومی بود را شاهد بودیم و متاسفانه بروز ابتلا به کرونا در مراسمات عروسی و ترحیم روبه افزایش است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر در پایان خاطرنشان کرد: طبق بررسی ‌ها و ارزیابی‌ های انجام شده، طی سه هفته گذشته استفاده از ماسک در بین شهروندان اهری افزایش ۳ برابری داشته و ما این موضوع را در فروس ماسک در داروخانه‌ ها نیز تایید می ‌کنیم.