به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، حسین بیگلری در همایش فرهنگ کار ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اهر با اعلام اینکه طی سال گذشته برای ۵۷۹ مددجوی زیر پو‌شش کمیته امداد این شهرستان اشتغال زایی صورت گرفته است، گفت: کمیته امداد با اشتغال زایی برای مددجویان و اقشار آسیب پذیر توانسته نگرش جامعه را نسبت به مسئولان تغییر دهد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه کمیته امداد تنها تأمین نیازهای مددجویان نیست، اظهار داشت: حفظ کرامت و عزت مددجویان جزو وظایف اخلاقی این نهاد انقلابی است که طبق آن تمامی کارکنان این نهاد خدمت به مددجویان را جزو افتخارات خود می دانند.

رئیس کمیته امداد شهرستان اهر ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) مسئول تولید فقر در جامعه نیست بلکه وضعیت اقتصادی و شرایط جامعه در افزایش فقر دخیل است که باعث شده تا آمار ورودی و تقاضای زیرپوشش قراردادن خانواده ها و افراد بی بضاعت از کمیته امداد افزایش یابد و زمینه ورود خیلی از افراد نیازمند جامعه به کمیته امداد شود.

بیگلری، تنها راه برون رفت از فقر را آموزش، ارتقای شاخص های فرهنگی، اشتغال و خودکفایی عنوان کرد و گفت: تزریق نقدینگی به تنهایی نمی تواند فقر را در جامعه ریشه کن کند و این در حالی است که بدون آموزش، فرهنگ سازی کار، تلاش و خودکفایی، زمینه تنبلی و سستی را در جامعه فراهم می کند.

وی از ایجاد ۲۰ درصد مشاغل کوچک شهرستان اهر توسط کمیته امداد خبر داد و گفت: ایجاد این میزان مشاغل کوچک در اهر به تازگی توانسته ماهیت کمیته امداد را از خودکفایی به اشتغال زایی تغییر دهد که طبق تعاریف خودکفایی هر خانواده ای ۴۲۰ هزار تومان درآمد داشت خودکفا محسوب می شد ولی با پیگیری های انجام یافته میزان درآمد خانواده های خودکفا به ۹۳۰ هزار تومان افزایش یافت.

رئیس کمیته امداد اهر با بیان اینکه ۶۰ درصد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان اهر را بانوان تشکیل می دهند، تصریح کرد: در راستای اشتغال زایی برای بانوان تحت پوشش تفاهم نامه های متعددی با سازمان ها و نهادها منعقد کرده ایم تا با ایجاد شرایط یکسان بتوانیم بانوان تحت پوشش را در زمینه های مختلف صاحب شغل پایدار و درآمد ثابت کنیم.

حسین بیگلری اضافه کرد: در حال حاضر ۶۷۰ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان اهر واجد شرایط اشتغال هستند که بر اساس برنامه ریزی ها با پرداخت تسهیلات خودکفایی تا دو سال آینده در شرایط اشتغال قرار می گیرند.

وی با تأکید بر این‌که با توجه به نیازهای متنوع مددجویان، خدمات کمیته امداد تنها به پرداخت مستمری منتهی نمی شود، یادآور شد: پرداخت هزینه های درمان، تحصیل، جهیزیه، اشتغال و خودکفایی، آموزش، مهارت آموزی و سایر خدمات دیگر از خدمات این نهاد به مددجویان را شامل می‌ شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان اهر در پایان خاطرنشان کرد: کمیته امداد همانند قطار در حال حرکت است که از طرفی مددجویان را به خودکفایی و اشتغال می رساند و از طرفی دیگر محرومان و نیازمندان را زیر چتر حمایتی خود قرار می دهد.