به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، ابوالفتح ابراهیمی در جلسه احصای مشکلات تجارت با جمهوری آذربایجان با اشاره به موافقت دولت برای صدور مجوز واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی، گفت: امید است با مجوز سازمان غذا و دارو، مشکلات شرکت های بخش خصوصی برای واردات واکسن برطرف شود و اتاق بازرگانی تبریز نیز پیگیر این موضوع است.

وی اظهار داشت: آن دسته از شرکت های بخش خصوصی آذربایجان شرقی که توان لازم برای واردات واکسن کرونا را دارند، می توانند با اتاق بازرگانی تبریز ارتباط لازم را داشته باشند تا اتاق نیز پیگیر روند درخواست این افراد برای واردات واکسن کرونا باشد.
نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز با اشاره به موضوع توسعه‌ تجارت با جمهوری آذربایجان گفت: این کشور جزو مهم ترین مقاصد تجاری تولیدکنندگان و تجار آذربایجان شرقی محسوب می شود و اهمیت ویژه ای در بین کشورهای هدف دارد و میزان مراودات تجاری با این کشور قطعا در اقتصاد آذربایجان شرقی موثر است.
ابراهیمی، با اشاره به جلسه ویدیوکنفرانسی هیات رییسه اتاق تبریز با اعضای کنفدراسیون ملی سازمان کارآفرینان جمهوری آذربایجان ادامه داد: در این جلسه راهکارهای افزایش ارتباط دو جانبه و مشکلات این ارتباط، احصا و راهکارهایی برای حل این مشکلات مطرح شد.
وی روابط سیاسی قوی با همسایگان را از مهم ترین مولفه ها در ایجاد یک ارتباط موثر دانست و یادآوری کرد: سفیران کشورها نیز اهمیت ویژه ای در برقراری ارتباط دو جانبه دارند و باید علاوه بر نقش سیاسی، نقش اقتصادی خود را در این روابط ایفا کنند.
نائب رییس اتاق بازرگانی تبریز بر پیگیری موضوع لیزینگ و انتقال ارز تاکید کرد و گفت: اتاق تبریز قطعا پیگیر این دو موضوع برای تسهیل در روابط اقتصادی بین ۲ کشور خواهد بود.
در این جلسه مشکلات روابط تجاری با جمهوری آذربایجان توسط فعالان سه صنعت فولاد، لوازم خانگی و ماشین آلات احصا و مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: ایرنا