به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، آیت الله جواد حاجی زاده در آئین بازگشایی مدارس شهرستان اهر که به صورت نمادین  در دبیرستان استعداد های درخشان فرزانگان برگزار شد، با اشاره به اینکه قیام امام حسین (ع) الگویی برای مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران است تا در برابر دشمنان سر تعظیم فرود نیاورند، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در چنین روزهایی جنگی را علیه ملت ایران آغاز کردند اما با رشادت های رزمندگان اسلام و مدیریت امام راحل با پیروزی به اتمام رسید.

وی افزود: امام راحل در دوران دفاع مقدس فراخوان دادند و ملت با لبیک گویی به فرامین ایشان در جبهه های حق علیه باطن حضور یافته و ۸ سال با جان و دل از کشور دفاع کردند که یک وجب هم از خاک میهن اسلامی را به دشمن ندادند.

امام جمعه اهر ادامه داد: آمریکا و هم پیمانانشان مدام در حال تهدید جمهوری اسلامی هستند و هر بار گزینه های نظامی را مطرح می‌ کنند ولی هیچ‌ گاه نتوانسته‌ اند مستقیماً وارد جنگ شوند چون چون شهدا با جان فشانی هایی که انجام دادند، این کشور را بیمه کرده اند.

آیت الله حاجی زاده با بیان اینکه متأسفانه برخی ها فکر می کنند با مذاکره می توان دشمنی استکبار جهانی را به دوستی تبدیل کرد، گفت: تسلیحات نظامی جمهوری اسلامی قدرت بازدارنده ای دارد که مذاکره بر سر موشک‌ های دوربرد جمهوری اسلامی خیانت به ملت و شهداست.

وی اضافه کرد: حادثه تروریستی در رژه نیروهای مسلح اهواز تنها اقدام کوچکی از دشمنان جمهوری اسلامی بود ولی ما همیشه قدردان نیروهای مسلح و امنیتی کشور هستیم و بایستی این حادثه تجربه ای برای نیروهای نظامی و امنیتی باشد تا بیش از این‌ ها هوشیاری خود را حفظ کنند.

امام جمعه اهر در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران بازار واردات و فروش کالای خارجی نیست، گفت: اغلب جوانان ما بیکار هستند و واردات و فروش اجناس خارجی بیشتر به بیکار شدن کارگران ایرانی دامن می‌ زند که توجه به تولیدات داخلی و حمایت عموم مردم و مسئولان از کالای ایرانی بر اساس توصیه‌ های مقام معظم رهبری یک وظیفه در این برهه حساس است.

حاجی زاده در پایان تصریح کرد: اکنون دشمنان سعی دارند تا با سوء استفاده از مشکلات اقتصادی و تحریم‌ ها، ملت ایران را بیش از پیش وابسته خود سازند در حالی که این تفکر خیلی پیش‌ تر شکست‌ خورده و مردم در طول ۴۰ سال گذشته به دشمنان تفهیم کرده‌ اند که این ملت هیچ‌ گاه زیر پرچم عهدی نمی‌ رود و بر همین اساس و تفکر و قدرت منطقه‌ ای دست و پای آمریکا در منطقه بسته‌ شده است.