به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، صابر تقویمی با انتقاد از فرسودگی راه های روستایی و شهری این شهرستان گفت: توجه جدی به ساخت و سازهای شهری و روستایی برای کاهش خسارت های جانی و مالی در برابر بلایای طبیعی ضروری است.

وی در حاشیه جلسه شورای هماهنگی ترافیک این شهرستان با انتقاد از عملیاتی نشدن بیشتر مصوبات این شورا، افزود: نبود پیاده رو در بیشتر خیابان های هریس، انباشت نخاله های ساختمانی در خیابان ها و سد معبر اصناف از مشکلات این شهرستان است.

فرماندار هریس از شهرداری هریس خواست در اسرع وقت نسبت به رفع موانع موجود برای حفظ حقوق شهروندی اقدام کند.

تقویمی با انتقاد از اجرای غیراصولی سرعت گیرها در شهرهای پنج گانه منطقه ارسباران به ویژه این شهرستان خواست تا به منظور کنترل ترافیک در محدوده این شهرها، شهرداران با نظارت پلیس راهور و برابر دستورالعمل دفتر فنی استانداری نسبت به پیش بینی، نصب و استاندارد سازی کلی سرعت گیرها در اسرع وقت اقدام کنند.

وی ادامه داد: به منظور حل مشکل پارکینگ ماشین آلات سنگین شهر خواجه، شهرداری این شهر، اداره راه و شهرسازی، منابع طبیعی و سایر دستگاه های مرتبط نسبت به بازدید میدانی و پیشنهاد زمین مناسب اقدام کنند.

فرماندار شهرستان هریس با انتقاد از عملیاتی نشدن بیشتر مصوبات شورای ترافیک از اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خواست تا نسبت به تامین اعتبار، تجهیز و نصب روشنایی های سه راهی ینگجه، سه راهی هریس و سه راهی شیخ رجب و لکه گیری راه های مواصلاتی هریس به زرنق، سه راهی سرای به زرنق و راه های روستایی اقدام کند.

صابر تقویمی در پایان از شهرداری های پنجگانه این شهرستان خواست تا با همکاری نیروی انتظامی نسبت به نصب دوربین های کنترل ترافیک با تامین اعتبار از محل اعتبارهای ماده ۲۳ اقدام کنند.